Kupuj systemy konferencyjne online

Systemy konferencyjne są wykorzystywane zarówno w środowiskach prywatnych, jak i zawodowych. Przy niewielkiej ilości technologii i odpowiednim oprogramowaniu, takim jak Zoom czy Skype, można zrealizować spontaniczną rozmowę wideo lub zaplanowaną wideokonferencję. Ale czym jest dobry system konferencyjny i czego potrzebujesz do profesjonalnej wideokonferencji?

Treść

Twoje miejsce pracy mogłoby zostać unowocześnione? Zebraliśmy wszystkie produkty potrzebne do stworzenia cyfrowego miejsca pracy.

Co jest potrzebne do przeprowadzenia wideokonferencji?

Do przeprowadzenia wideokonferencji potrzebne są w sumie cztery elementy: mikrofon, głośnik, kamera i terminal lub urządzenie wyświetlające.

Urządzenia mogą być podłączone do terminalu pojedynczo lub można użyć systemu wideokonferencyjnego all-in-one. W większości przypadków dostępne są już kombinacje poszczególnych komponentów.

Przykłady połączonych produktów dla wideokonferencji

 • Kamera internetowa: kamera + mikrofon
 • Zestaw słuchawkowy: głośnik + mikrofon
 • System wideokonferencyjny: kamera + głośnik + mikrofon

Nasze rekomendacje produktów - kamery internetowe, zestawy słuchawkowe i systemy wideokonferencyjne all-in-one

Jakiego mikrofonu potrzebuję - słuchawkowego czy głośnikowego?

Wiele urządzeń ma już wbudowane mikrofony. Każdy, kto miał do czynienia z rozmówcą, który podczas rozmowy ustawił w swoim telefonie komórkowym funkcję głośnika, wie, że głos brzmi bardziej metalicznie, a hałas otoczenia dociera znacznie głośniej. Dzięki zewnętrznemu mikrofonowi gwarantujesz sobie lepszy dźwięk z Twoim rozmówcą.

Który mikrofon jest odpowiedni do wideokonferencji?

W zależności od wyboru idealnego mikrofonu ważna jest liczba osób uczestniczących w rozmowie. Warto też zastanowić się, gdzie często będziesz prowadzić wideokonferencję.

jeśli masz własne biuro lub pokój, w którym możesz pracować i rozmawiać bez zakłóceń, idealne będą mikrofony stołowe lub głośnikowe. Jeśli krewni lub współpracownicy nie mogą słyszeć rozmowy lub jeśli masz niestabilne miejsce pracy, lepszym wyborem będzie zestaw słuchawkowy .

Nasze rekomendacje produktów - Głośniki i zestawy słuchawkowe

Dlaczego powinieneś używać słuchawek podczas wideokonferencji

W domu lub w biurze nie zawsze jest cicho. Różne hałasy w biurze lub na zewnątrz, np. przejeżdżające samochody, tramwaje lub plac budowy przed drzwiami, mogą przeszkadzać podczas wideokonferencji. Za pomocą słuchawek można zablokować hałas otoczenia i w pełni skoncentrować się na rozmowie.

Jakie są rodzaje słuchawek?

Słuchawki różnią się wielkością głośników oraz sposobem podłączenia do urządzenia końcowego. Zasadniczo istnieją trzy rodzaje słuchawek: słuchawki douszne, słuchawki nausznesłuchawki nauszne. Każdy z tych modeli jest dostarczany z kablem lub bez kabla, który można podłączyć do laptopa lub smartfona.

W wideokonferencji z kilkoma uczestnikami w jednym pomieszczeniu, słuchawki nie są powszechne. Tutaj używa się głośników , które są zintegrowane z zestawami głośnikowymi lub podłączone oddzielnie.

adobestock_493413307

Słuchawki douszne: niepozorny towarzysz w podróży

W przypadku słuchawek dousznych głośniki są umieszczone bezpośrednio w uchu. Nowoczesne słuchawki douszne zawierają już mały mikrofon, na przykład do prowadzenia rozmów telefonicznych w podróży.

Wiele hałasów nie jest ekranowanych, ale prawie nie zajmują miejsca w kieszeni. Dzięki temu można prowadzić dyskretne rozmowy wideo będąc w ruchu.

adobestock_221093590

Słuchawki douszne: dla większej koncentracji w mobilnym miejscu pracy

W przypadku słuchawek on-ear, pady głośników spoczywają na uszach. W ten sposób nieco ekranują hałas z otoczenia(noise-canceling). Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary zajmują niewiele miejsca w torbie.

Jeśli często zmieniasz miejsca pracy lub pracujesz w przestrzeni coworkingowej, jest to praktyczne i profesjonalne rozwiązanie.

adobestock_206192440

Słuchawki nauszne: blokują hałas otoczenia i cieszą się czystym dźwiękiem

Kiedy musisz się skoncentrować w domowym biurze lub biurze otwartym, słuchawki douszne są idealnym wyborem. Poduszki głośników dopasowują się wokół Twoich uszu. Daje to maksymalną ochronę przed hałasem, dzięki czemu nie rozpraszają Cię rozmowy sąsiadów z fotela.

Które słuchawki są lepsze w biurze: z kablem czy bez?

Wszystkie trzy typy (słuchawki douszne, słuchawki nauszne i słuchawki nauszne) są dostępne z kablem lub bez kabla (bezprzewodowe). Słuchawki bezprzewodowe łączą się z telefonem komórkowym lub laptopem za pomocą Bluetooth lub radia. Do niektórych modeli dołączony jest adapter Bluetooth, który podłącza się do gniazda USB-A komputera lub laptopa. W ten sposób słuchawki są bezpośrednio gotowe do użycia.

Mimo to nie ma ogólnej odpowiedzi na pytanie, która technologia słuchawek jest lepsza do pracy przy biurku. Oba warianty mają swoje zalety i wady. Sformułuj swoją własną opinię! Porównaliśmy zalety i wady słuchawek przewodowych i bezprzewodowych.

Przewodowe czy bezprzewodowe: słuchawki w porównaniu

Słuchawki
Zalety
Wady
Słuchawki przewodowe
 • nie wymagają ładowania
 • kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami końcowymi poprzez złącze AUX, USB-C (laptop, komputer, smartfon, wyjątek: urządzenia Apple)
 • bezpieczne połączenie audio
 • wyższa jakość dźwięku
 • Urządzenie jest rozpoznawane bezpośrednio po podłączeniu
 • nieelastyczna praca lub prezentacja
 • częsta usterka: pęknięcie kabla
 • kabel może przeszkadzać na biurku
Słuchawki bezprzewodowe
 • elastyczna praca i prezentacja
 • szybka gotowość do użycia: nie trzeba rozplątywać kabla
 • akumulator musi być ładowany, więc może być konieczne przerwanie rozmowy
 • mogą zajmować kolejne gniazdo USB dla adaptera USB
 • mogą nie nadawać się do użytku w samolotach: w zależności od linii lotniczej może być konieczne wyłączenie Bluetooth

Zestaw słuchawkowy: praktyczne połączenie słuchawek i mikrofonu

Zestawy słuchawkowe są obecnie standardowym wyposażeniem do prowadzenia rozmów wideo z biura domowego. Jeśli jesteś w drodze dużo i musisz prowadzić wideokonferencje w między czasie, bardziej praktyczne jest spakowanie tylko jednego zestawu słuchawkowego zamiast oddzielnych słuchawek i mikrofonu. Również w biurze łatwiej jest sprawdzić tylko jedno urządzenie w przypadku problemów z dźwiękiem.

Nasza rada:

Jeśli używasz słuchawek głównie do wideokonferencji, np. za pomocą Skype'a, zwróć uwagę na certyfikat producenta.

Dlaczego powinieneś nosić zestaw słuchawkowy podczas wideokonferencji

W dzisiejszych czasach urządzenia końcowe mają już wbudowany mikrofon i głośniki. Nie są one jednak zalecane do stałego stosowania w wideokonferencjach. Jeśli partner rozmowy jest obecny bez zestawu słuchawkowego, a dźwięk nakłada się na siebie, ten partner rozmowy jest tłumiony i nie jest słyszany przez innych uczestników w krótkich chwilach. Rezultat: Uczestnicy bez zestawu słuchawkowego są nieświadomie w gorszej sytuacji.

Nasze rekomendacje produktów - Zestawy słuchawkowe do biura

Kamera internetowa czy kamera PTZ: która kamera konferencyjna jest lepsza?

Do sporadycznych rozmów wideo wystarczy kamera w laptopie. Jednak wprzypadku regularnych spotkań z zewnętrznymi partnerami i klientami profesjonalne wrażenie robi kamera internetowa , która wyświetla obraz w wysokiej rozdzielczości, automatycznie ustawia ostrość i w razie potrzeby rozmywa tło.

Największą różnicą pomiędzy tymi dwoma technologiami jest to, że kamera PTZ (skrót od: pan, tilt, zoom) automatycznie "śledzi" osobę stojącą przed nią. Jest to przydatne, gdy na wideokonferencji obecnych jest kilka osób i każda z nich zabiera głos. Wtedy osoba mówiąca jest automatycznie skupiana na osobie mówiącej. Nowoczesne kamery internetowe potrafią automatycznie skupić się na osobie. Jest to rozwiązanie raczej do wideorozmów z jedną osobą.

Kamera internetowa i kamera PTZ: porównanie kamer konferencyjnych

Właściwości
Pokój
Ludzie
Koszty
Wejście
Mikrofon
Kamera internetowa
Biuro domowe, gabinet, pojedyncze1 - 2od ok. 35 euroUSB typu A, B, Cwbudowana
Kamera PTZ Sala konferencyjna, pokój spotkań, huddle room> 2 osobyod ok. 200 Eurowspólne: USB typ A, RS232, HDMIwbudowany

Którego urządzenia wyświetlającego mogę użyć do przeprowadzenia wideokonferencji?

Sercem wideokonferencji jest urządzenie końcowe. Komputer PC, laptop, tablet czy smartfon - na wszystkich tych urządzeniach można przeprowadzić wideokonferencję. Do prywatnych rozmów wideo wystarczy smartfon lub tablet. Jeśli prowadzisz regularne spotkania online w pracy, będziesz musiał użyć laptopa lub komputera.

Do profesjonalnych wideokonferencji w sali konferencyjnej potrzebne są urządzenia wyświetlające , takie jak projektory, wyświetlacze lub ekrany, aby można było wyraźnie widzieć swojego rozmówcę.

Aby optymalnie widzieć i rozumieć swojego rozmówcę, konieczna jest oddzielna kamera, głośniki/słuchawki i mikrofon. W przypadku wielu akcesoriów wygodniej jest podłączyć je na stałe do terminalu z wieloma przyłączami.

beamer-display-nobubble-inverted

Projektory czy wyświetlacze do sali konferencyjnej?

Nie możesz się zdecydować, czy w sali konferencyjnej wolisz używać projektorów czy monitorów? Porównaliśmy dla Ciebie zalety i wady poszczególnych urządzeń.

Nasze rekomendacje produktowe - laptopy, tablety i monitory