classroom-1910014_1920 (1)

Nowoczesny sprzęt medialny dla uczelni wyższych

W ramach uniwersytetu wykorzystuje się wiele narzędzi cyfrowych, aby zapewnić studentom optymalną pomoc. Istnieją jednak różne koncepcje pomieszczeń, z których każda wykorzystuje poszczególne media.
Sale wykładowe to serce uczelni. Codziennie uczęszcza tu na wykłady kilkuset studentów. Ze względu na wielkość sali wykładowej zawsze należy korzystać z dużego ekranu projekcyjnego i projektora. Niezbędne są również projektory intensywnie wykorzystujące światło. Wielu sal wykładowych nie można zaciemnić lub zaciemnienie pomieszczenia nie jest wskazane.
Od ponad 15 lat doradzamy i wspieramy naszych klientów we wszystkich projektach dotyczących wyposażenia uczelni w sprzęt multimedialny. Pomagamy w wyborze odpowiedniego sprzętu i przejmujemy kompleksową realizację!

Nasze mocne strony i kompetencje

 • Doświadczenie AV z ponad 15 lat profesjonalnego doradztwa B2B
 • Rozbudowana sieć partnerska uznanych dostawców usług i producentów
 • Doskonałe wsparcie klienta
 • Szybka obsługa projektów

Rozwiązania dla uczelni wyższych

Oferujemy następujące warianty rozwiązań dla uczelni wyższych. Zajmujemy się dla Państwa planowaniem, doborem i całą instalacją urządzeń.
Installationsbeamer-Leinwand-398x353

Projektory i ekrany stacjonarne

 • dobrze nadaje się do średnich i dużych audytoriów
 • możliwość realizacji ekranów o szerokości do 6 m
 • ekrany z napędem elektrycznym zapewniają odpowiednią powierzchnię projekcyjną
 • projektory z wymienną optyką i mocnym strumieniem światła zapewniają atrakcyjny obraz
 • funkcja przesunięcia obiektywu ułatwia instalację
 • HDBaseT i transmisja bezprzewodowa oferują optymalne rozwiązania dla dużych odległości między komputerem a projektorem

To właśnie jest ważne:

Żarówka z ikoną

Wydajność świetlna

12 000 lumenów (minimum) w przypadku projektorów LCD i 13 000 lumenów (minimum) w przypadku projektorów DLP dla ekranu o szerokości około czterech metrów w audytorium o lekko przyciemnionym świetle.
Rozdzielczość ikony

Rozdzielczość obrazu

WXGA (1.280 x 800) i WUXGA (1.920 x 1.200). Niższa rozdzielczość oferuje korzyść w postaci lepszej czytelności z większej odległości, natomiast rozdzielczość WUXGA zapewnia ostrzejsze wyświetlanie obrazu.
schraubenschluessel-nobubble

Montaż

Montaż odbywa się na suficie, w razie potrzeby na długim wsporniku sufitowym lub na cokole nad rzędami odbiorników.

Nasze rekomendacje projektorów

Wskazówka eksperta:

Wybierając projektor, upewnij się, że ma on odpowiednią optykę i funkcję lens shift dla optymalnego ustawienia obrazu na ekranie.
Dokumentenkamera-194x277-removebg-preview

Kamera do dokumentów

 • zastępuje klasyczny rzutnik
 • możliwość podłączenia do projektorów i monitorów
 • starsze szablony mogą być nadal używane
 • można używać jako kamery internetowej

To właśnie jest ważne:

Rozdzielczość ikony

Rozdzielczość obrazu

Możliwa do wyświetlenia rozdzielczość kamery do dokumentów zależy od jej przetwornika. Im większa matryca, tym wyższa rozdzielczość. Full HD (1 920 x 1 080) lub 4K (3 840 x 2 160).
zoom-nobubble

Zoom

Do dużego powiększenia treści zalecany jest zoom optyczny. Małe i przenośne wizualizery oferują zwykle zoom cyfrowy w połączeniu z regulowanym ramieniem kamery.
usb-nobubble

Połączenia

Aby uzyskać optymalne wyświetlanie, do przesyłania sygnału z kamery zalecane jest połączenie HDMI. Wejście i wyjście HDMI oferują możliwość zapętlenia sygnału komputera PC przez kamerę dokumentową.

Nasze zalecenia dotyczące kamer do dokumentów

Wskazówka eksperta:

Kamera dokumentowa z wieloma wyjściami daje możliwość zasilania wyświetlacza, na którym pracuje wykładowca oraz projektora dla studentów. Jeśli kamera dokumentowa ma tylko jedno wyjście HDMI, można rozdzielić sygnał za pomocą rozgałęźnika HDMI.
Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy masz jeszcze inne pytania?

Chętnie doradzimy Ci również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam teraz swoje dane kontaktowe.