Bildungseinrichtung_bluebox-b

Rozwiązania dla szkół i uczelni

Idealne rozwiązania dla instytucji edukacyjnych

Sale lekcyjne w instytucjach edukacyjnych mogą się znacznie różnić pod względem wielkości i wyposażenia. Nie każde pomieszczenie może być równie dobrze zaciemnione lub wyposażone np. w duży ekran projekcyjny. Oferujemy funkcjonalne rozwiązania również dla takich pomieszczeń!

Treść

Na przykład w małych salach lekcyjnych z bardzo małą ilością miejsca można zastosować projektor o ultrakrótkim rzucie. Do jasnych pomieszczeń, które można zaciemnić tylko w ograniczonym stopniu lub wcale, polecamy wyświetlacze niewrażliwe na światło. Natomiast kamera do dokumentów pasuje do każdego pomieszczenia.

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Nasze mocne strony i kompetencje

 • Doświadczenie AV z ponad 15 lat profesjonalnego doradztwa B2B
 • Rozbudowana sieć partnerska uznanych dostawców usług i producentów
 • Doskonałe wsparcie klienta
 • Szybka obsługa projektów

Rozwiązania dla instytucji edukacyjnych

Oferujemy następujące warianty rozwiązań dla placówek edukacyjnych wszelkiego rodzaju. Zajmujemy się dla Państwa planowaniem, doborem i całą instalacją urządzeń.

Display-398x353-removebg-preview

Wyświetlaczecze do interaktywnej nauki

 • dobrze nadaje się do małych i średnich pomieszczeń edukacyjnych
 • prawie niewrażliwe na światło
 • brak kosztów konserwacji
 • możliwość dowolnego rozmieszczenia w pomieszczeniu (opcjonalny stojak na kółkach)
 • interaktywna nauka dzięki funkcji dotykowej
 • zintegrowany komputer PC z Win 10 oferuje przyjazne środowisko pracy
Żarówka z ikoną

Jasność wyświetlacza

Jasność wyświetlacza od około 350 kandeli dla pomieszczeń ze światłem sztucznym lub dziennym. Dla silniejszego padania światła 600 kandeli i więcej.

Rozdzielczość ikony

Rezolucja

Conajmniej Full HD (1.920 x 1.080) do przekątnej ekranu 65". 4K (3.840 x 2.160) od 65" w górę.

Narzędzie do tworzenia ikon

Montaż

Montaż na ścianie przy użyciu opcjonalnego uchwytu wyświetlacza. Jeśli wyświetlacz ma być używany w kilku pomieszczeniach, zalecany jest stojak kroczący.

Nasze zalecenia dotyczące wyświetlaczy

Wskazówka eksperta:

Jeśli wyposażysz wyświetlacz w komputer typu slot-in, masz znajomy pulpit i możesz używać wszystkich znanych narzędzi PC bezpośrednio na wyświetlaczu, co sprawia, że praca z urządzeniami jest łatwiejsza i bardziej intuicyjna.

Interaktiver-Ultra-Kurzdistanzbeamer-368x198-removebg-preview

Interaktywne projektory ultrakrótkiego rzutu

 • dobrze nadaje się do średniej wielkości sal lekcyjnych
 • Możliwość uzyskania szerokości obrazu ok. 2 m
 • Możliwy montaż na ścianie lub na wózku
 • umożliwia interaktywną pracę i naukę
 • Możliwość obsługi piórem i dotykiem
Żarówka z ikoną

Jasność

3.000 lumenów (minimum) dla projektorów LCD i 4000 lumenów (minimum) dla projektorów DLP przy wspólnym rozmiarze tablicy około 84 cali.

Rozdzielczość ikony

Rezolucja

WXGA (1.280 x 800) w formacie 16:10, Full HD (1.920 x 1.080) w formacie 16:9 lub WUXGA (1.920 x 1.200) w formacie 16:10. Rozdzielczość jest uzależniona od budżetu i widocznej powierzchni płyty .

Narzędzie do tworzenia ikon

Instalacja i montaż

Montaż na ścianie lub na wózku w przypadku korzystania z tablicy interaktywnej. Montaż na ścianie może być stały lub na systemie pylonów. Ma to tę zaletę, że użytkownik może dostosować projektor do swojej wysokości roboczej.

Nasze rekomendacje dla projektorów krótkiego rzutu

Wskazówka eksperta:

Podczas korzystania z tablicy należy upewnić się, że podczas instalacji/ustawiania jest ona umieszczona z dala od okien z promieniami słonecznymi. Zapobiegnie to przeciwdziałaniu światła dziennego przez światło projektora.
Dokumentenkamera-194x277-removebg-preview

Kamery do dokumentów dla szkół i uczelni

 • zastępuje klasyczny rzutnik
 • może filmować obiekty trójwymiarowo
 • starsze szablony mogą być nadal używane
 • może być użyta jako kamera internetowa
 • może być podłączony do projektora lub wyświetlacza
Rozdzielczość ikony

Rezolucja

Możliwa do wyświetlenia rozdzielczość wizualizera zależy od sensora kamery. Im większa matryca, tym wyższa rozdzielczość. Full-HD (1.920 x 1.080) lub wyższa jest optymalna do prezentacji na projektorze / wyświetlaczu. Rozwiązania mobilne mogą oferować niższe rozdzielczości.

Lupa Icon Zoom

Zoom optyczny

Dla dobrego powiększenia treści zalecany jest zoom optyczny. Niedrogie wizualizery oferują zazwyczaj tylko zoom cyfrowy w połączeniu z regulowanym ramieniem kamery. Stacjonarne aparaty do dokumentów często oferują silny zoom optyczny dla dokładnego odwzorowania treści. Jest to szczególnie pożądana cecha w szkołach o profilu technicznym.

Ikona Połączenie USB

Połączenia

Kamery dokumentowe podłącza się do projektora lub wyświetlacza przez HDMI lub VGA. Wizualizery, które mają tylko port USB, zwykle muszą być najpierw podłączone do komputera, a sygnał z niego poprowadzony do projektora. Jeśli masz wejście i wyjście, możesz również zapętlić sygnał.

Nasze zalecenia dotyczące kamer do dokumentów

Wskazówka eksperta:

Wizualizery oferują doskonałe możliwości prezentacji komponentów technicznych i innych materiałów. Dzięki kamerze dokumentowej można powiększyć szczegóły komponentów do rozmiarów milimetrowych i objaśnić je publiczności na projektorze lub wyświetlaczu .

celexon-aktiv-lautsprecher-set-2-wege-525-b

Instalacje audio zapewniające optymalną jakość dźwięku

 • optymalna jakość dźwięku
 • wysoka wydajność
 • Montaż na ścianie / montaż wpuszczany na ścianie / montaż wpuszczany w sufit / montaż wpuszczany w sufit
 • atrakcyjny wizualnie design
Ikona Play

Duża sala seminaryjna, sala konferencyjna, mała klasa lub nawet imponujące kino domowe wysokiej klasy. Każde pomieszczenie ma swoje własne wymagania dotyczące komponentów audio. Oprócz mocy elektrycznej ważna jest również sprawność głośnika. Sprawność wskazuje w decybelach, jak głośny jest głośnik przy mocy jednego wata w odległości jednego metra.

Głośnik Icon

Głośniki w sektorze edukacyjnym są dobierane i instalowane w taki sposób, aby zawsze gwarantowały optymalną zrozumiałość i jakość dźwięku. Mogą być zintegrowane niemal niepozornie z pomieszczeniem lub stanowić atrakcję wzorniczą.

Ikona Ludzie

Operatywność jest dostosowana do Państwa potrzeb. Systemy audio mogą być dopasowane do konkretnej sytuacji w pomieszczeniu lub dostosowane do zmieniającej się sytuacji. Wynikają z tego bardzo różne wymagania dotyczące sterowania instalacją audio. Odbywa się to centralnie poprzez zainstalowany na stałe panel sterowania, poprzez kilka urządzeń końcowych za pomocą aplikacji lub poprzez kompleksowe sterowanie mediami.

Wskazówka eksperta:

Wysokiej jakości konfiguracja audio jest ważna! Ludzki mózg łączy wizualne i słuchowe bodźce sensoryczne. Jakość odtwarzania systemu audio poprawia percepcję słuchacza i zwiększa ogólną zrozumiałość.

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy masz jeszcze inne pytania?

Chętnie doradzimy Ci również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam teraz swoje dane kontaktowe.