Multitouch projektory BenQ w użyciu w szkole

Szkoły i uniwersytety

Multimedialne wyposażenie sal lekcyjnych

Do interaktywnej pracy w klasie zestawiliśmy różne warianty rozwiązań dla sal lekcyjnych.

Treść

Sale lekcyjne są zazwyczaj porównywalne pod względem wielkości i jasności pomieszczenia. Są one zazwyczaj duże i jasne. Dlatego przy wyborze odpowiedniego projektora należy preferować jaśniejsze modele. Bardzo dobrą alternatywą są wyświetlacze wielkoformatowe. Są one niemal niewrażliwe na bezpośrednie napromieniowanie światłem.

Do pracy interaktywnej optymalnym rozwiązaniem są interaktywne rzutniki ultrakrótkoogniskowe i wyświetlacze interaktywne. Z reguły można je bardzo łatwo obsługiwać za pomocą pióra lub funkcji dotykowych. W przypadku urządzeń obsługujących multitouch można pracować nawet z kilkoma osobami jednocześnie.

Do pracy z istniejącymi materiałami dydaktycznymi, takimi jak dokumenty, książki lub nawet małe przedmioty, polecamy kamerę dokumentową. Kamera dokumentowa digitalizuje obiekty znajdujące się pod nią. W połączeniu z projektorem lub wyświetlaczem, zdigitalizowany obraz może być wyświetlany w czasie rzeczywistym.

Od ponad 15 lat doradzamy i wspieramy naszych klientów we wszystkich projektach dotyczących wyposażenia medialnego sal lekcyjnych. Pomagamy w wyborze odpowiedniego sprzętu i przejmujemy całkowitą realizację!

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Nasze mocne strony i kompetencje

 • 15 letnie doświadczenie AV oraz profesjonalne doradztwo B2B
 • Rozbudowana sieć partnerska uznanych dostawców usług i producentów
 • Doskonałe wsparcie klienta
 • Szybka obsługa projektów

Rozwiązania dla sal lekcyjnych

Oferujemy następujące warianty rozwiązań dla sal lekcyjnych. Zajmujemy się dla Państwa planowaniem, wyborem i całą instalacją urządzeń.

Stacjonarny przesiewacz i projektor

Projektor z ekranem lub tablicą

 • Dobrze nadaje się do średnich i dużych sal lekcyjnych
 • Możliwe są powierzchnie projekcyjne o szerokości do 3 metrów
 • Bezpieczny montaż na ścianie, suficie lub na wózku
Żarówka z ikoną

Wydajność świetlna

4000 lumenów (minimum) dla projektorów LCD i 5 000 lumenów (minimum) dla projektorów DLP dla ekranu o szerokości około dwóch i pół metra w warunkowo zaciemnionym pomieszczeniu w instalacji stałej. Dla tablicy interaktywnej wystarczy projektor UST o jasności 3500 lumenów
Rozdzielczość ikony

Rozdzielczość obrazu

WXGA (1.280 x 800) w formacie 16:10, Full HD (1.920 x 1.080) w formacie 16:9 lub WUXGA (1.920 x 1.200) w formacie 16:10
Narzędzie do tworzenia ikon

Montaż

Montaż sufitowy za pomocą uchwytu sufitowego projektora lub instalacja na ścianie lub na wózku w przypadku korzystania z tablicy interaktywnej

Nasze projektory

Wskazówka eksperta:

Unikaj bezpośredniego padania światła na powierzchnię projekcyjną. Żadne projektory, choćby najjaśniejsze, nie będą w stanie przebić bezpośredniego światła słonecznego. W szczególnie jasnych pomieszczeniach rozsądniejszym rozwiązaniem jest duży wyświetlacz .
Wyświetl

Wyświetlaczecze

 • Dobrze nadaje się do małych i średnich sal lekcyjnych
 • Prawie niewrażliwe na światło
 • Brak kosztów konserwacji
 • Możliwość dowolnego rozmieszczenia w pomieszczeniu (opcjonalny stojak na kółkach)
 • Interaktywna nauka (funkcja dotykowa)
 • Nauka na znanej powierzchni (np. z Windows 10 PC)
Żarówka z ikoną

Wydajność świetlna

Jasność wyświetlacza od około 350 kandeli dla jasnych pomieszczeń ze sztucznym światłem lub światłem dziennym
Rozdzielczość ikony

Rozdzielczość obrazu

Co najmniej Full HD (1.920 x 1.080) do przekątnej ekranu 65". 4K (3.840 x 2.160) od 65" w górę
Narzędzie do tworzenia ikon

Montaż

Montaż na ścianie za pomocą opcjonalnego wspornika lub na opcjonalnym stojaku

Nasze atrakcje na wystawie

Wskazówka eksperta:

W przypadku interaktywnych wyświetlaczy komputery typu slot-in oferują możliwość zainstalowania konwencjonalnego systemu Windows, który umożliwia użytkownikom intuicyjną pracę na wyświetlaczu. Dzięki znajomemu interfejsowi uczniowie i nauczyciele szybciej tracą strach przed kontaktem z technologią cyfrową.
celexon-dokumentenkamera

Kamera do dokumentów

 • Zastępuje klasyczny rzutnik
 • Może filmować obiekty trójwymiarowo
 • Funkcje fotograficzne mogą zaoszczędzić na kopiarce
 • Starsze szablony mogą być nadal używane
 • Może być użyta jako kamera internetowa
 • Można podłączyć do projektora lub wyświetlacza
Rozdzielczość ikony

Rozdzielczość obrazu

Możliwa do wyświetlenia rozdzielczość wizualizera zależy od sensora kamery. Im większa matryca, tym wyższa rozdzielczość. Full-HD (1.920 x 1.080) lub wyższa jest optymalna do prezentacji na projektorze / wyświetlaczu
Lupa Icon Zoom

Zoom

Dla dobrego powiększenia treści zalecany jest zoom optyczny. Niedrogie wizualizery oferują zazwyczaj tylko zoom cyfrowy w połączeniu z regulowanym ramieniem kamery
Ikona Połączenie USB

Połączenia

Oprócz montażu na ścianie można dowolnie wybrać podstawę lub stojak ekspozycyjny. Systemy opcjonalne oferują optymalne możliwości zastosowania dzięki możliwości regulacji wysokości

Nasza kamera do dokumentów ma następujące zalety

Wskazówka eksperta:

Dzięki kamerze dokumentowej możesz nadal korzystać z istniejących materiałów, które wcześniej wykorzystywałeś na rzutniku. Wystarczy podłożyć pod slajd białą kartkę papieru i można prezentować treści za pomocą Visualizera.
celexon-aktiv-lautsprecher-set-2-wege-525-b

Instalacja audio

 • Optymalna jakość dźwięku
 • Wysoka wydajność
 • Montaż na ścianie / montaż wpuszczany w ścianę / montaż wpuszczany w sufit / montaż wpuszczany na suficie
 • Atrakcyjny wizualnie design
Głośnik Icon

Power

Duża sala seminaryjna, sala konferencyjna, mała klasa lub nawet imponujące kino domowe wysokiej klasy. Każde pomieszczenie ma swoje własne wymagania dotyczące komponentów audio. Oprócz mocy elektrycznej ważna jest również sprawność głośnika. Sprawność wskazuje w decybelach, jak głośny jest głośnik przy mocy jednego wata w odległości jednego metra.
Icon Music

Jakość dźwięku

Dwie kombinacje głośników są powszechne w użytku domowym i profesjonalnym. Kompletne systemy łączą wszystkie głośniki w jednej obudowie. Odtwarzają one pełne spektrum sygnału audio w swoim zakresie częstotliwości. Systemy modułowe każdy przekazuje osobny zakres częstotliwości. Daje to niezliczone możliwości (np. jednostki wysokotonowe/średniotonowe + jednostka basowa). Jakość głośników, zakres częstotliwości, ich rozmieszczenie i rozmieszczenie są decydujące dla optymalnej jakości dźwięku.
Ikona Ludzie

Operatywność

Operatywność jest dostosowana do Państwa potrzeb. Systemy audio mogą być dopasowane do konkretnej sytuacji w pomieszczeniu lub dostosowane do zmieniającej się sytuacji. Wynikają z tego bardzo różne wymagania dotyczące sterowania instalacją audio. Odbywa się to centralnie poprzez zainstalowany na stałe panel sterowania, poprzez kilka urządzeń końcowych za pomocą aplikacji lub poprzez kompleksowe sterowanie mediami.

Wskazówka eksperta:

Wysokiej jakości konfiguracja audio jest ważna! Ludzki mózg łączy wizualne i słuchowe bodźce sensoryczne. Jakość odtwarzania systemu audio poprawia percepcję słuchacza i zwiększa ogólną zrozumiałość.
Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy masz jeszcze inne pytania?

Chętnie doradzimy Ci również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam teraz swoje dane kontaktowe.