Kup urządzenia do zarządzania sygnałem dla sali konferencyjnej i kina domowego

Aby ułatwić Ci wybór, zebraliśmy najważniejsze kryteria i informacje dotyczące wysokiej jakości transmisji sygnału. Dzięki temu przed zakupem wiesz, co się liczy!

Treść

Kable i adaptery do każdego zastosowania

Czy masz dobre połączenie do swoich projektorów, komputera lub sprzętu hi-fi? Jeśli nie, mamy dla Ciebie odpowiednie kable i adaptery, dzięki którym wykorzystasz w pełni możliwości swoich urządzeń.

Jeśli komponenty w Twoim systemie nie pasują do siebie, odpowiednie adaptery mogą pomóc w połączeniu urządzeń. Posiadamy duży wybór adapterów do różnych interfejsów.

Niezawodne połączenia z projektorami, wyświetlaczami lub monitorami są gwarantowane. Oczywiście nasze osoby kontaktowe chętnie doradzą Ci również osobiście przy zakupie! Odkryj już terazwysokiej jakości kable i adaptery do kina domowego, sali konferencyjnej lub biura domowego.

Kabel HDMI: wszystko, co powinieneś wiedzieć przed zakupem

Kabel HDMI to najpopularniejszy i najbardziej znany typ kabla wśród kabli multimedialnych. Oprócz łączenia różnych urządzeń, służy do przesyłania cyfrowych sygnałów audio i wideo. Złącza HDMI są dostępne w większości nowoczesnych laptopów i tabletów. Zapewniają one wygodny sposób na podłączenie urządzeń do wyświetlacza lub monitora. Podczas korzystania z kabli HDMInie są potrzebne żadne dodatkowe przewody (np. osobne kable audio)

Kupując kabel HDMI, należy wziąć pod uwagę te 4 kryteria:

1. Oznaczenia kabli HDMI

Maksymalna szybkość transmisji danych
Maksymalna rozdzielczość obrazu
Częstotliwość odświeżania
HDMI 1.0
Standard HDMI
4,95 GBit/s1080p60 Hz
HDMI 1.4
HDMI High Speed
Typ A i C: 10,2 gigabitu2160p120 Hz
HDMI 2.0
HDMI High Speed Premium
2160p, 60 herców2160p, 60 herców120 herców
HDMI 2.1
HDMI Ultra High Speed
Typ A, C i D: 38 gigabitów4320p, 60 Hz120 Hz
4k
hdr-signal
fullhd
3d-signal
dolby
dts

2. Najważniejsze typy złączy HDMI i do czego służą

3. Ekranowanie kabla dla najlepszej możliwej jakości dźwięku i obrazu

Dobrze ekranowane kable HDMIniewrażliwe na zewnętrzne pola elektryczne i magnetyczne. Oznacza to, że zachowujesz najlepszą możliwą jakość dźwięku i obrazu. Z reguły im więcej warstw powłoki ma kabel, tym lepiej jest chroniony.

4. Długość kabla HDMI

Popularne są kable o długości od 1 do 10 metrów. Jeśli kabel HDMI jest zbyt długi, należy zauważyć, że siła sygnału maleje wraz ze wzrostem tłumienia. W przypadku długości kabla powyżej 10 metrów należy zastosować wzmacniacz / repeater HDMI lub hybrydowy kabel światłowodowy w celu wzmocnienia sygnału. Za pomocą standardu połączenia HDBaseT można przesyłać sygnał HDMI na odległość do 100 metrów.

Nasza rada

HDMI działa również bez kabli. Dzięki odpowiedniemu systemowi bezprzewodowemu HDMI można bezprzewodowo przesyłać treści w wysokiej rozdzielczości. Jeśli projektory lub monitory są wyposażone w starsze złącze DVI, można użyć adaptera HDMI, aby nawiązać połączenie za pomocą kabla HDMI.

Kabel DisplayPort: co to jest?

DisplayPort jest porównywalny z interfejsem HDMI i należy do standardu cyfrowej transmisji obrazu i dźwięku. Podczas gdy HDMI zapewnia podłączenie urządzeń multimedialnych i domowej rozrywki, DisplayPort jest wykorzystywany głównie do transmisji z komputera lub notebooka do monitora . Dużą zaletą technologii DisplayPort jest możliwość przesyłania dużych ilości danych na niewielkiej przestrzeni. Dzięki temu idealnie nadają się do oszczędzającej miejsce integracji w mniejszych urządzeniach elektronicznych, takich jak tablety, notebooki i komputery.

Złącze DisplayPort występuje w dwóch wersjach:

displayport

DisplayPort

DisplayPort to uniwersalny i wolny od licencji standard połączeniowy służący do przesyłania cyfrowych sygnałów obrazu i dźwięku.
mini-displayport

Mini DisplayPort

Mini DisplayPort oferuje te same funkcje co wersja standardowa, ale nie posiada mechanizmu blokującego. Kompaktowy rozmiar pozwala zaoszczędzić miejsce na urządzeniu końcowym.

Nasza rada

Czy Twój komputer ma złącze DVI lub HDMI, ale nie ma wyjścia DisplayPort? Nie ma problemu: aby dostosować różne połączenia do DisplayPort, mamy dla Ciebie odpowiednie adaptery Display Port.

DisplayPort vs. HDMI: Gdzie są różnice?

Każdy, kto kiedykolwiek podłączył swój komputer do monitora, zadał sobie pytanie, jaki interfejs idealnie nadaje się do połączenia tych dwóch urządzeń. Oprócz wtyczek HDMI, wiele urządzeń posiada również gniazda DisplayPort. Ale które połączenie jest lepsze, DisplayPort czy HDMI?

DisplayPort
HDMI
Blokada mechanicznaposiada dodatkowy zatrzask bezpieczeństwa-
Długość kablado 15 metrów do 50 metrów (powyżej 10 metrów wymagany jest wzmacniacz)
Głębia kolorów30 bitów na piksel48 bitów na piksel
Połączenie sieciowe-Transmisja danych w sieci Ethernet
Daisy-chainspołącz szeregowo kilka monitorów-
Kompatybilnośćzgodność z VGA i USB-C-
Programy synchronizacjiNVIDIA G-Sync i AMD FreesyncFreesync firmy AMD
Przesyłanie poleceń wejściowych-Przesyłanie poleceń sterujących przez HDMI-CEC
Zwrotny kanał audio (ARC)-jest obsługiwany

Obszary zastosowań DisplayPort i HDMI

displayport

DisplayPort

Połączenie przez DisplayPort jest coraz częściej wykorzystywane w technice komputerowej. Nadaje się do przesyłania dużych ilości danych, jak np. ściany wideo i ściany LED. Dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu przez mechaniczną blokadę, przyłącze DisplayPort nadaje się również do biurek o regulowanej wysokości.
hdmi

HDMI

HDMI służy przede wszystkim do łączeniaurządzeńmultimedialnych idomowej rozrywki w celu przesyłania danych audio i wideo. Monitory do gier, a także telewizory i projektory oferują niezawodne połączenie HDMI.

Nasza rada

Należy pamiętać, że źródło i urządzenie wyświetlające muszą być tej samej generacji, aby nie spowalniać transferu danych.

Podłączenie projektorów za pomocą odpowiedniego kabla

Jeśli chcesz podłączyć projektory, kluczowy jest odpowiedni kabel. Aby wprowadzić porządek w plątaninie kabli, wyjaśniamy znaczenie i funkcję wszystkich możliwych połączeń projektora. Dzięki temu będziesz wiedział, na co zwrócić uwagę przed zakupem projektora, aby móc w pełni cieszyć się przyjemnością projekcji.

Bezprzewodowe złącze HDMI i prezentacja - elastyczna prezentacja treści

Bezprzewodowe systemy prezentacji stają się coraz ważniejsze w zarządzaniu sygnałem w salach konferencyjnych i spotkań. Dzięki bezprzewodowym rozwiązaniom HDMI i prezentacyjnym można szybko i elastycznie przesyłać treści z laptopa lub smartfona na centralny ekran. Bezprzewodowesystemy prezentacji są łatwe w użyciu, niedrogie i wygodne. Prezentowanie treści podczas spotkań lub konferencji będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej!

Nasza rada

Jeśli chcesz rozpocząć prezentacje bez kabli, zapoznaj się z naszymi bezprzewodowymi systemami prezentacyjnymi. Dzięki rozwiązaniom plug-and-play Twoje treści są przesyłane bezprzewodowo z ekranu, tabletu lub notebooka na ekran prezentacyjny w sali konferencyjnej.

Sieć - routery i punkty dostępu zapewniające doskonałą siłę sygnału

Routery i punkty dostępowe należą do podstawowego wyposażenia internetu, szczególnie w przypadku większych obiektów i biur. Aby zapewnić stabilną i wolną od zakłóceń sieć WLAN w Twojej sieci, zapewniają one bezbłędną transmisję sygnału. Wszędzie tam, gdzie chcemy poprawić szybkość i wydajność sieci bezprzewodowej, można ustawić routery i punkty dostępowe.

Nasze wskazówki dotyczące wzmacniaczy i repeaterów

Ikona Połączenie między urządzeniami

1. Umieść repeater w pobliżu źródła sygnału

Jeśli to możliwe, użyj repeatera w pobliżu źródła sygnału (np. odtwarzacz Blu-ray, notebook, projektory).
Ikona sieci

2. Podłączanie kabla HDMI do wzmacniacza

W celu optymalizacji jakości transmisji należy podłączyć kabel HDMI do wzmacniacza o długości nie większej niż 10 metrów.
uebertragungsqualitaet-nobubble

3. Amplituner AV zastępuje kabel HDMI i wzmacniacz

Jeśli używasz amplitunera AV, nie ma potrzeby stosowania aktywnego kabla HDMI lub wzmacniacza, ponieważ amplituner AV już wzmacnia sygnał.