Kino domowe z projektorami wyświetlające mecz piłkarski

Kalkulator powierzchni projekcji

Dzięki naszemu kalkulatorowi powierzchni projekcyjnej można szybko i łatwo określić odległość projekcji i rozmiar obrazu dla dowolnego projektora.

Treść

Obliczanie powierzchni projekcyjnej

Ikona odległości projekcji

Obliczanie odległości projekcji - tak to działa

1. Wybierz producenta i model projektora

2. Wprowadź rozmiar ekranu

3. Wybierz format ekranu

Minimalna i maksymalna odległość projektora od ekranu jest obliczana automatycznie

Ikona ekranu projekcji

Obliczanie wielkości obrazu - tak to działa

1. Wybierz producenta i model projektora

2. Kliknij na zakładkę "Rozmiar obrazu"

3. Wprowadź odległość do ekranu

4. Wybierz format ekranu

Minimalny i maksymalny rozmiar obrazu zostanie obliczony automatycznie.

Nasze projektory

Kalkulator powierzchni projekcji

pic_calculator-distance

Odległość projekcyjna to odległość od projektora (obiektywu) do powierzchni projekcyjnej (np. ekranu). Odległość projekcyjna ma wpływ na wielkość wyświetlanego obrazu. Z reguły im większa odległość projekcyjna, tym większy wyświetlany obraz i odwrotnie.

pic_calculator-bildgroesse

Rozmiar obrazu z projektora zależy od odległości projekcji. Na wielkość obrazu można wpływać poprzez zwiększanie lub zmniejszanie odległości między projektorem a ekranem projekcyjnym.

Odległość projektora

Podczas instalacji projektora należy wziąć pod uwagę różne rzeczy. Jedną z nich jest odległość między projektorem a ekranem. Ma to zasadniczy wpływ na wielkość obrazu. Wielkość obrazu wpływa również na wybór wielkości ekranu.

Oczywiście najpierw należy wziąć pod uwagę przestrzeń dostępną dla ekranu i projektora. Kolejną kwestią, o której należy pamiętać jest to, że odległość między projektorami nie zawsze jest taka sama jak odległość między siedzeniami. Często na drodze znajdują się przeszkody, np. lampa sufitowa, które utrudniają montaż.

W takim przypadku albo potrzebny jest projektor wyposażony w mocną optykę telezoom, który można umieścić za widownią lub przeszkodą na suficie. Można też wybrać mniejszą odległość i umieścić projektory przed przeszkodą na suficie. W tym przypadku dobrym wyborem są projektory o krótkim rzucie, np. mogą one osiągnąć normalną wielkość obrazu przy połowie zwykłej odległości. W przypadku projektora ze standardową optyką trzeba jednak zamontować projektory w optymalnej odległości.

alex-litvin-MAYsdoYpGuk-unsplash

Jeśli posiadasz wysokiej jakości projektor do kina domowego, zazwyczaj nie masz problemów z odległością projektora, ponieważ obiektywy są bardzo elastyczne. Stosowane tu obiektywy zmiennoogniskowe są często wyposażone w zoom 1,8x do 2,1x. Daje to możliwość zmiany wielkości obrazu przy stałej odległości lub elastycznego dostosowania odległości do ekranu.

Szczególnie w przypadku większych salonów daje to możliwość bardzo dobrego dostosowania punktu umieszczenia do warunków przestrzennych. Oprócz dobrego obiektywu zmiennoogniskowego, który często posiadają projektory do kina domowego, często posiadają również funkcję lens shift. Dzięki lens shift można przesuwać obraz w pionie i poziomie. Pozwala to na znacznie łatwiejsze i bardziej elastyczne dostosowanie projekcji w porównaniu do projektorów bez lens shift.

Kino domowe z projektorami, ekranem i nagłośnieniem
beamer-fernseher-kino-paar

Jeśli projektor ma być używany w salach imprezowych, muzeach lub dużych salach konferencyjnych, często należy postawić mu specjalne wymagania. Na przykład projektor może być zmuszony do umieszczenia go w odległości kilku metrów od ekranu lub bezpośrednio przed nim.

Aby spełnić te wymagania, można zastosować projektor z wymiennymi obiektywami. W przypadku tych projektorów można wymieniać obiektyw. W zależności od zastosowania można użyć obiektywu typu tele-zoom, obiektywu standardowego lub obiektywu o krótkim rzucie i w ten sposób elastycznie dopasować projektor do okoliczności. Jeśli już zdecydowałeś się na projektor lub chciałbyś porównać urządzenia, to skorzystaj z naszego kalkulatora powierzchni projekcyjnej. Za jego pomocą możesz określić odległość i wielkość obrazu dla każdego projektora.

Szczególną uwagę na odległość między projektorem a ekranem należy zwrócić w przypadku konieczności przemieszczania się między projektorem a ekranem. Tak może być na przykład, gdy projektor jest zawieszony w restauracji, a goście przechodzą przed ekranem.

Dzieje się tak również w przypadku gier ruchowych lub w przypadku zastosowania w symulatorach (golfa). W przypadku projektorów ze standardowym obiektywem istnieje ryzyko poruszania się w stożku światła projektora i tym samym rzucania cienia na ekran. Z tego powodu do takich zastosowań szczególnie nadają się urządzenia z optyką o krótkim lub ultrakrótkimrzucie. Przy zastosowaniu takich obiektywów odległość projektora od ekranu jest znacznie mniejsza. Pozwala to na swobodniejsze poruszanie się za, pod i przed projektorem bez rzucania cienia na ekran.

Projektionsfl_chen

Optymalna powierzchnia projekcyjna projektorów

Zabierz kino do domu! - Wszystkie ekrany projekcyjne

Ekrany projekcyjne

Ekrany mobilne, ekrany stacjonarne lub farba do ekranów - istnieje wiele sposobów na stworzenie powierzchni projekcyjnej. W dalszej części chcielibyśmy zaproponować trzy produkty do stworzenia optymalnej powierzchni projekcyjnej.

ekran celexon Rollo Professional

manualny ekran projekcyjny celexon Professional Plus 200 x 113 cm

Manualny ekran projekcyjny celexon Professional Plus 200 x 113 cm to wysokiej jakości ekran zwijany ręcznie, który oferuje nie tylko dobrą powierzchnię projekcyjną w stylowej obudowie, ale także mechanizm wolnego zwijania, który zapobiega nierównomiernemu zwijaniu się ekranu. Oczywiście dzięki temu zwijanie jest również jeszcze bardziej komfortowe. Jeśli więc nie chcesz jeszcze decydować się na droższy ekran elektryczny, manualny ekran projekcyjny celexon Professional Plus jest pierwszym wyborem.

rama kina domowego celexon

celexon HomeCinema ramowy ekran projekcyjny 240 x 135 cm

Celexon HomeCinema Frame 240 x 135 cm to klasyczny wybór do zastosowania w pomieszczeniu przeznaczonym do kina domowego. Dzięki temu rozmiarowi już we własnych czterech ścianach można poczuć się jak w kinie domowym, nie martwiąc się, że jakość obrazu lub moc światła projektora jest niewystarczająca. Jego czarna rama zapewnia również dobre odczucia związane z kinem domowym. Oczywiście można go również używać w salonie, ale trzeba pamiętać, że nieużywany wisi na ścianie jak pusty obraz. Jednak oczywiście podobnie jest z dużym płaskim telewizorem, bo tutaj również mamy panel na ścianie lub na stojaku, który wygląda jak duża czarna powierzchnia, gdy nie mam go w użyciu.

Uzyskanie optymalnej projekcji

Aby uzyskać optymalną projekcję, należy odpowiednio przygotować powierzchnię projekcyjną. Oczywiście dotyczy to przede wszystkim konwencjonalnej ściany, jeśli nie chcemy stosować ekranu.

Farba na płótnie

Jeżeli zwykła ściana ma zostać przekształcona w projektor, należy spełnić kilka warunków. Jeśli ściana jest pokryta tapetą, należy ją wcześniej usunąć. Tynk nie może być również zbyt chropowaty, ponieważ wpływa to na wynik projekcji. W takim przypadku powierzchnia musi być szlifowana gładko za pomocą szlifierki lub papieru ściernego. Po przygotowaniu ściany, malujemy ją podkładem, który zapewnia doskonałe trzymanie farby. W przypadku farb projekcyjnych screen goo na powierzchnię 4,6 m2 potrzeba 1 litr farby.

Zarówno podkład, jak i właściwa farba projekcyjna powinny być nakładane w dwóch warstwach. Sama aplikacja powinna odbywać się za pomocą wałka lub pistoletu natryskowego. Należy unikać malowania pędzlem, ponieważ ślady malowania są bardzo widoczne podczas projekcji. Aby uzyskać optymalny efekt, powierzchnia musi dobrze wyschnąć. Następnie na podkład można nałożyć właściwąfarbę projekcyjną. Obowiązuje tu taka sama procedura jak przy malowaniu farbą podkładową.

Ekrany klasyczne

Oczywiście można też zastosować klasyczny ekran projekcyjny. W naszej ofercie znajdziesz różne możliwości ustawienia ekranu projekcyjnego, zarówno mobilnego, jak i stacjonarnego. Jeśli ze względów optycznych nie chcemy obejść się bez ekranu, rozwiązanie z ekranem może być korzystną alternatywą. Wybór ekranów jest dziś tak duży, że do każdego zastosowania można znaleźć odpowiedni model. Czy to ekran zwijany, czy ekran z napędem do instalacji stałej, czy też ekran na statywie lub mobilny do zastosowań przenośnych.

Optymalnym rozwiązaniem jest ekran ramowy ze względu na jego doskonałą płaskość. Dzięki naciągnięciu na wszystkie cztery strony ekranu, tkanina pozostaje napięta nawet przez długi czas. W porównaniu z ekranem z napędem lub manualnym, ekran ramowy nie może być łatwo ukryty, gdy nie jest używany. Jest to często powód, dla którego jest on częściej stosowany w pomieszczeniu kina domowego.

To może Cię również zainteresować

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy masz jeszcze inne pytania?

Chętnie doradzimy Ci również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam teraz swoje dane kontaktowe.