drahtlos-praesentieren-header

Przyszłość spotkań: Wydajna prezentacja bezprzewodowa

Odkryj z nami możliwości wydajnych prezentacji bezprzewodowych i przeżyj spotkania jak nigdy dotąd.

Dziś skupiamy się na innowacyjnych rozwiązaniach zapewniających komfort podczas konferencji. Dzięki bezprzewodowym technologiom prezentacji nie musisz już zajmować się uciążliwymi kablami HDMI. Zamiast tego umożliwia płynne i wolne od opóźnień połączenie z ekranem, projektorem i resztą wyposażenia sali konferencyjnej. Oszczędza to cenny czas podczas spotkań i pozwala w pełni skoncentrować się na treści. Poznaj z nami przyszłość technologii konferencyjnej!

Treść
visunext_montage

Nie tylko planujemy bezprzewodowy sprzęt do prezentacji, ale także oferujemy pełną instalację i konserwację używanych systemów. Nasz zespół techników i planistów ściśle współpracuje z klientem w celu opracowania rozwiązania, które spełni jego wymagania i przekroczy oczekiwania.

Zalety bezprzewodowych systemów prezentacji

Bezprzewodowe systemy prezentacji oferują szereg zalet w porównaniu z połączeniami przewodowymi. Nie tylko eliminują potrzebę stosowania kabli HDMI, ale także promują współpracę zespołową dzięki funkcjonalności wielu użytkowników, oferują interaktywne funkcje touch-back i umożliwiają elastyczną i płynną integrację z istniejącą infrastrukturą dzięki niezależności od platformy i funkcjonalności BYOD lub BYOM.

dongle-neutral-nobubble

Połączenia bezprzewodowe

Koniec z żmudnym układaniem kabli HDMI. Dzięki zaawansowanej technologii bezprzewodowej kłopotliwe układanie kabli HDMI należy już do przeszłości. To rozwiązanie nie tylko oszczędza mnóstwo czasu podczas konfiguracji, ale także poprawia estetykę sali konferencyjnej. Czysty, bezprzewodowy pokój zawsze robi profesjonalne wrażenie.

people-nobubble

Funkcjonalność dla wielu użytkowników

Dzięki funkcji wielu użytkowników, kilka osób może połączyć się bezprzewodowo z systemem prezentacji w tym samym czasie. Za naciśnięciem jednego przycisku mogą one udostępniać swoje treści jednocześnie na podzielonym ekranie lub jeden po drugim na pełnym ekranie. Promuje to pracę zespołową i zwiększa efektywność spotkań, ponieważ nie ma kabla HDMI do przekazania, a przepływ spotkania nie jest zakłócany.

touch-nobubble

Funkcja Touch Back

Niektóre bezprzewodowe systemy prezentacji oferują zintegrowaną funkcję touch-back dla interaktywnych wyświetlaczy. Oznacza to, że sterowanie dotykowe jest przenoszone z interaktywnego wyświetlacza do laptopa prezentera. Pozwala to na bezpośrednią interakcję z prezentacją, a treścią można wygodnie sterować z ekranu.

videokonferenz-nobubble

Centralny system wideokonferencyjny (BYOM)

Bezprzewodowe systemy prezentacji z funkcją Bring Your Own Meeting umożliwiają bezprzewodowe połączenie i dostęp do systemu wideokonferencyjnego i wyświetlacza w sali konferencyjnej tak, jakby były bezpośrednio podłączone do laptopa. Wystarczy użyć ulubionego narzędzia do wideokonferencji, takiego jak Zoom, Microsoft Teams lub Google Meet i korzystać z kamery, głośników i wyświetlacza w sali konferencyjnej bez dodatkowego połączenia kablowego.

ptz-kamera-nobubble

Niezależność od platformy

Bezprzewodowe systemy prezentacji są zazwyczaj niezależne od platformy i kompatybilne z szeroką gamą systemów operacyjnych. Pozwala to na płynną integrację z istniejącą infrastrukturą IT i uniknięcie potencjalnych konfliktów oprogramowania, zwłaszcza jeśli goście również chcą prezentować. Jednak niektóre rozwiązania oparte na oprogramowaniu, takie jak Apple Airplay, mogą być używane tylko przez określone urządzenia.

Szybka prezentacja za naciśnięciem przycisku dzięki urządzeniom BYOD

Ogólnie rzecz biorąc, można rozróżnić dwie opcje połączenia: Jedną z nich jest połączenie za pomocą klucza sprzętowego podłączanego do laptopa. Z drugiej strony, połączenie za pomocą narzędzia programowego, do którego nie jest wymagany dodatkowy klucz sprzętowy. Oba warianty mają swoje zalety. Niektóre systemy prezentacji obsługują zarówno połączenie za pomocą klucza sprzętowego, jak i oprogramowania.

barco-header-banner-1200x800-2022-w47

Połączenie za pomocą klucza sprzętowego/przycisku

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom klucza sprzętowego, takim jak Barco Clickshare, BenQ Instashow i Kindermann Klick & Show, prezentacja jest dziecinnie prosta. Wystarczy podłączyć klucz sprzętowy do urządzenia i nacisnąć przycisk, aby bezprzewodowo udostępniać zawartość. To podejście "plug & play" umożliwia natychmiastowe połączenie, zwiększając łatwość użytkowania i efektywność spotkań.

kachel_produkte_privatkunden

Łączenie za pomocą oprogramowania

Dla tych, którzy preferują rozwiązanie oparte na oprogramowaniu, niektóre systemy prezentacji oferują kompatybilność z popularnymi technologiami, takimi jak Airplay, Miracast i Chromecast. Opcje te zapewniają nie tylko dużą elastyczność w wyborze urządzeń, ale także bezproblemową integrację z istniejącymi sieciami. Oznacza to, że zawsze możesz wybrać najlepsze rozwiązanie dla swoich konkretnych wymagań.

Przykłady rozwiązań związanych z kluczem sprzętowym

Odkryj różnorodność rozwiązań opartych na kluczach sprzętowych dla zoptymalizowanych prezentacji i doświadczeń konferencyjnych. Systemy prezentacji oparte na kluczach sprzętowych charakteryzują się intuicyjną obsługą.

clickshare-button-tray

Barco ClickShare

Zmaksymalizuj swoje wrażenia z prezentacji i konferencji dzięki serii Barco ClickShare: intuicyjna obsługa łączy się z płynną łącznością, wspieraną przez potężną integrację aplikacji. Prawdziwe narzędzie o wartości dodanej do efektywnej komunikacji i współpracy.

Seria Barco ClickShare to pierwszy wybór, jeśli chodzi o proste i intuicyjne prezentacje. Za pomocą przycisku ClickShare lub aplikacji można łatwo wykonać kopię lustrzaną ekranu na ekranie lub wyświetlaczu w sali konferencyjnej. W ten sposób wszyscy uczestnicy będą mogli zobaczyć Twoje treści na żywo. Twoi goście mogą również prezentować na wyświetlaczu lub projektorze w sali konferencyjnej bez żadnego wysiłku.

clickshare-zwei-buttons
clickshare-button-macbook

Dzięki serii ClickShare Conference firmy Barco łączność jest najważniejsza! Ponieważ ClickShare Conferencing Button łączy się bezprzewodowo z istniejącymi kamerami konferencyjnymi, soundbarami, mikrofonami i narzędziami do wideokonferencji, takimi jak Zoom lub Microsoft Teams. Możesz więc zabrać laptopa do sali konferencyjnej i rozpocząć wideokonferencję za pomocą istniejącego sprzętu.

Pełną funkcjonalność Barco można uzyskać w połączeniu z aplikacją Barco. Jest ona instalowana na laptopie i zapewnia wszystkie funkcje w tle, aby w pełni wykorzystać systemy Barco ClickShare. Aplikacja jest również dostępna na urządzenia mobilne i umożliwia udostępnianie treści bezpośrednio ze smartfona lub tabletu.

BenQ Instashow na spotkaniu

BenQ InstaShow

Poznaj bezprzewodowe rozwiązanie do prezentacji, które łączy wygodę, wysoką kompatybilność i bezpieczną transmisję danych zBenQ InstaShow - prostym systemem typu plug-and-play, który zwiększa produktywność i minimalizuje koszty operacyjne.

BenQ InstaShow to także bezprzewodowe rozwiązanie do prezentacji w salach konferencyjnych i salach spotkań. InstaShow umożliwia proste i szybkie połączenie między urządzeniem a ekranem bez konieczności stosowania dodatkowego oprogramowania lub sterowników. Dzięki prostemu plug-and-play, prezentację można rozpocząć w kilka sekund.

BenQ Instashow
BenQ Instashow

Pod względem technicznym InstaShow oferuje wysoką kompatybilność, obsługując różne formaty wideo i rozdzielczości, w tym 4K. Transmisja danych jest bezpiecznie szyfrowana, co jest szczególnie ważne w środowiskach o krytycznym znaczeniu dla biznesu.

Prawdziwą wartością dodaną jest oszczędność czasu i elastyczność podczas spotkań, co zwiększa produktywność. Ponadto rozwiązanie to jest niezwykle łatwe w utrzymaniu, co przekłada się na niższe koszty operacyjne w dłuższej perspektywie.

kindermann-klick-and-show-uebersicht

Kindermann Klick & Show

Zoptymalizuj swoje spotkania dzięki urządzeniom Klick & Show firmy Kindermann: wszechstronnemu systemowi BYOD do bezprzewodowych prezentacji, który łączy elastyczność, wydajność i interaktywne narzędzia w jednym urządzeniu. Idealny dla nowoczesnych firm, które wymagają najwyższego poziomu łączności i łatwości użytkowania.

Dzięki serii Klick & Show K-WM, Kindermann oferuje wszechstronne rozwiązanie BYOD do bezprzewodowych prezentacji. Obsługuje wszystkie popularne systemy operacyjne i, oprócz łączności za pomocą przycisków, umożliwia także połączenie przez AirPlay, Miracast i Chromecast. Dzięki dwóm interfejsom sieciowym jest idealny dla firm z oddzielnymi sieciami dla pracowników i gości.

9s7a7658-web-1-768x457
touchback-funktion-768x518

Click & Show może podłączyć ponad 30 urządzeń jednocześnie i oferuje specjalny tryb moderatora dla efektywnych spotkań. Dodatkowe funkcje, takie jak zintegrowana tablica i narzędzia do adnotacji, promują interaktywność. Transmisja odbywa się w rozdzielczości Full HD z niskim opóźnieniem. Kolejnymi atrakcjami są podzielony ekran z obsługą 4K i łatwa aktualizacja oprogramowania układowego.

Do bezprzewodowych wideokonferencji wykorzystywana jest seria Klick & Show K-FX. Dzięki rozwiązaniu BYOM, soundbary wideo USB, kamery i zestawy głośnomówiące dostępne w pomieszczeniu mogą być po prostu używane bezprzewodowo z własnym notebookiem. Uczestnictwo w spotkaniu odbywa się za pomocą własnego notebooka i własnego konta UCC, czy to za pośrednictwem Teams, Zoom, Webex, Google czy innego dostawcy.

Przykłady rozwiązań bez klucza sprzętowego

Odkryj możliwości systemów prezentacji opartych na oprogramowaniu. Systemy te nie wymagają klucza sprzętowego i często oferują wiele dodatkowychopcji zarządzania w celu inteligentnego zarządzania salami konferencyjnymi.

Airtame Dongle

Airtame

Zwiększ wydajność swoich konferencji dzięki Airtame: hybrydowemu doświadczeniu, które łączy udostępnianie ekranu 4K, łatwe zarządzanie urządzeniami i solidne funkcje bezpieczeństwa w jednym kompaktowym hubie.

Doświadcz płynnych, hybrydowych konferencji z udostępnianiem ekranu i digital signage w jakości 4K dzięki Airtame. Hub A irtame jest wystarczająco wydajny, aby kontrolować wideokonferencje i odciążyć laptopa. Wbudowane zasilanie przez Ethernet i bezpieczne blokowanie zapewniają, że sprzęt AV jest zawsze gotowy i zabezpieczony. Oprogramowanie Airtame Rooms umożliwia łatwe udostępnianie ekranu i obsługuje różne usługi, takie jak Microsoft Teams i Zoom.

office3-1024x667
solutions-box-1

Wystarczy jedno kliknięcie, aby wszyscy uczestnicy w sali konferencyjnej mogli udostępniać swój ekran bez konieczności łączenia się z wideokonferencją. Zarządzaj wszystkimi urządzeniami centralnie za pośrednictwem Airtame Cloud i korzystaj z przyjaznego dla użytkownika i bezpiecznego zarządzania. W ten sposób zoptymalizujesz współpracę i produktywność w swoich salach konferencyjnych.

Apple TV

Apple TV z AirPlay

Zintegruj Apple TV z salą konferencyjną, aby łatwo i płynnie udostępniać treści za pośrednictwem AirPlay - idealne rozwiązanie dla użytkowników Apple, którzy cenią sobie prostotę i natychmiastową dostępność

Apple TV w sali konferencyjnej zapewnia łatwy sposób na szybkie udostępnianie treści na wyświetlaczu lub ekranie za pośrednictwem AirPlay. Airplay jest domyślnie wbudowany we wszystkie urządzenia z systemami iOS, macOS i iPadOS. Dzięki temu możesz udostępniać treści z MacBooka, iPada lub iPhone'a w dowolnym momencie za pomocą zaledwie kilku kliknięć. AirPlay jest odpowiedni dla koncepcji BYOD, ale nie umożliwia bezprzewodowych wideokonferencji ani obsługi dotykowej.

apple-tv-4k-hero-221018_big.jpg.large
apple-tv-sideboard

Zaletą AirPlay jest to, że jest on bezpośrednio dostępny na szerokiej gamie urządzeń, bez dodatkowego oprogramowania lub przycisków. Jednak urządzenia z systemem Windows lub Android nie mogą łączyć się z Apple TV za pośrednictwem AirPlay, a zatem nie mogą przesyłać strumieniowo treści za pośrednictwem Apple TV.

ezcaststick2

Miracast z EZCast Pro 2

Zmaksymalizuj możliwości prezentacji dzięki kluczowi sprzętowemu EZCast Pro Dongle II, który łączy Miracast, Apple AirPlay i Google Cast - wszechstronne rozwiązanie dla użytkowników systemów Windows, Mac, iOS i Android, którzy potrzebują łatwego udostępniania ekranu.

Klucz sprzętowy EZCast Pro Dongle II wykorzystuje między innymi certyfikowaną przez Wi-Fi technologię Miracast, dzięki czemu nie jesteś ograniczony do określonych aplikacji lub przesyłania strumieniowego określonych treści. Możesz wyświetlać wszystko ze swojego urządzenia z systemem Windows lub Android obsługującego Miracast na wyświetlaczu lub projektorze. Adapter jest również certyfikowany dla Apple AirPlay i Google Cast oraz transmisji czterech urządzeń jednocześnie do wyświetlacza lub projektora.


procasting
ezcastprostick

Pozwala to na udostępnianie treści bezpośrednio z różnych urządzeń bez dodatkowego oprogramowania lub przycisków. EZCast Pro Stick II obsługuje rozdzielczości 4K do 3 840 x 2 160 pikseli.

wolfvison-cynap-uebersicht

WolfVision Cynap

Polegaj na WolfVision Cynap w zakresie bezprzewodowych prezentacji i konferencji, które obejmują wiele systemów operacyjnych i obszarów zastosowań. Łatwość użytkowania łączy się z szeroką funkcjonalnością.

WolfVision Cynap to kompleksowe rozwiązanie do bezprzewodowych prezentacji, konferencji internetowych i współpracy. Obsługuje różne systemy operacyjne, w tym iOS, Android, Windows, macOS i Chrome OS, zapewniając płynne udostępnianie ekranu. Cynap nie wymaga dodatkowego oprogramowania, aplikacji ani kluczy sprzętowych. Urządzenie jest idealne do szerokiego zakresu scenariuszy użytkowania, od instytucji edukacyjnych po profesjonalne sale konferencyjne.

1552-byom
871-byod-session4

Cynap umożliwia udostępnianie treści w wideokonferencjach przez osoby, które same nie uczestniczą w konferencji. Pliki mogą być udostępniane bezpośrednio z dysków sieciowych lub chmury. Dzięki funkcjom takim jak AirPlay, Miracast i Chromecast, urządzenie oferuje solidne i elastyczne udostępnianie ekranu. Ponadto posiada wejście HDMI do specjalnych zastosowań.

Oprogramowanie vSolution umożliwia również łatwe zdalne zarządzanie wieloma systemami. Podsumowując, Cynap oferuje potężne, oparte na współpracy doświadczenie pracy, które zwiększa produktywność.

BYOD vs BYOM vs MTR - który sprzęt techniczny jest właściwy?

Dowiedz się więcej o ewolucji technologii sal konferencyjnych: od BYOD do prostych, bezprzewodowych prezentacji po w pełni zintegrowane pokoje Microsoft Teams - przegląd trzech koncepcji, które mogą zwiększyć elastyczność i wydajność spotkań.

Dowiedz się, jak przygotować swoje sale konferencyjne do wideokonferencji w naszym przewodniku.

meetingraum-visunext

Przynieś własne urządzenie (BYOD)

W przypadku Bring Your Own Device nacisk kładziony jest na prezentacje bezprzewodowe. Pracownicy korzystają w sali konferencyjnej z laptopów, których i tak używają w swoim miejscu pracy.

W ten sposób każdy uczestnik ma dostęp do swoich plików w dowolnym momencie i może udostępniać je bezpośrednio innym. W ramach koncepcji BYOD nie ma potrzeby instalowania oddzielnego komputera w sali konferencyjnej, aby móc prowadzić prezentacje. Niektóre systemy prezentacji BYOD są wyposażone w funkcję touch-back. Oznacza to, że można sterować laptopem za pomocą gestów dotykowych na interaktywnym wyświetlaczu w sali konferencyjnej. Jednak wideokonferencje nie są możliwe w ramach BYOD.

Na tym właśnie polega Bring Your Own Device:

pc-mac-nobubble

Osobisty laptop ze wszystkimi znanymi programami i plikami.

wireless-nobubble

Nadaje się do bezprzewodowych prezentacji.

dongle-neutral-nobubble

Intuicyjna obsługa dla pracowników i gości.

touch-nobubble

Funkcja Touch-back dla intuicyjnej pracy.

microsoft-surface-anwendung-3

Przynieś własne spotkanie (BYOM)

Bring Your Own Meeting idzie o krok dalej niż BYOD i umożliwia bezprzewodowe wideokonferencje. Koncepcja BYOM polega na możliwości korzystania z wybranego oprogramowania do wideokonferencji lub spotkań w sali konferencyjnej.

Ponieważ w codziennym życiu zawodowym musisz korzystać z różnych narzędzi do wideokonferencji, na przykład do wewnętrznych spotkań hybrydowych lub konferencji z osobami z zewnątrz, koncepcja BYOM jest najbardziej elastycznym sposobem na płynne prowadzenie wideokonferencji w dowolnym momencie. Użytkownik przenosi spotkanie do sali konferencyjnej na własnym laptopie, ale nie jest zależny od zintegrowanej kamery internetowej i mikrofonu.

microsoft-teams-rooms-visunext

Zamiast tego korzysta się ze sprzętu, takiego jak kamery wideokonferencyjne, mikrofony, głośniki i nośniki wyświetlania, takie jak wyświetlacze lub projektory, które są już zainstalowane w sali konferencyjnej. W tym celu cały sprzęt konferencyjny jest podłączony do jednostki podstawowej systemu prezentacji.

Po połączeniu bezprzewodowym z systemem prezentacji laptop łączy się z podłączonymi urządzeniami tak, jakby były one bezpośrednio podłączone do laptopa.

Bring Your Own Meeting: Kryteria skutecznych systemów wideokonferencyjnych:

software-nobubble

Osobisty laptop z preferowanym oprogramowaniem VC.

videokonfkamera-nobubble

Bezprzewodowe wideokonferencje z wykorzystaniem sprzętu konferencyjnego.

dualscreen-nobubble

Wspólne omawianie treści w trybie podzielonego ekranu.

Elastyczność ikony

Interoperacyjność z popularnymi narzędziami do wideokonferencji.

dual_screen_teams_rooms_content_layout

Pokój Microsoft Teams (MTR)

Microsoft Teams Rooms to fizyczna sala konferencyjna wyposażona wsprzęt AV specjalnie certyfikowanydla Microsoft Teams. Sprzęt ten obejmuje ekrany, głośniki, kamery i mikrofony i nadaje się do pomieszczeń o różnej wielkości, od małych sal konferencyjnych po duże sale konferencyjne.

Płynnie zintegrowany z ekosystemem Microsoft, Microsoft Team s Rooms zapewniaspójne i przyjazne dla użytkownika środowisko spotkań. To sprawia, że Microsoft Teams Rooms jest niezawodnym rozwiązaniem dla w pełni zintegrowanych sal konferencyjnych.

Dowiedz się więcej o Microsoft Teams Rooms w naszym kompleksowym przewodniku.

Zalety usługi Microsoft Teams Rooms:

check-nobubble

Sala konferencyjna z certyfikowanym, skoordynowanym sprzętem.

persoenliches-gespraech-nobubble

Spotkania oparte na współpracy z dowolnego miejsca.

time-nobubble

Możliwość dostosowania do wielkości pomieszczenia i rosnących wymagań.

kalender-nobubble

Łatwe organizowanie, dołączanie i aktywne uczestnictwo w spotkaniach.

Pomagamy w planowaniu i instalacji systemu prezentacji!

konstantin_knaub-neu

Chcesz wyposażyć salę konferencyjną w nowoczesną technologię AV? Skorzystaj z naszej profesjonalnej usługi doradczej i instalacyjnej!

Kontakt e-mailTel.: 022158834 5

Nasi eksperci doradzają we wszystkich kanałach i udzielają natychmiastowych odpowiedzi na pytania. Wyślij nam wiadomość: