Systemy videokonferencyjne
Nasza zróżnicowana oferta obejmuje wiele innowacyjnych systemów i rozwiązań wideokonferencyjnych, które optymalizują doświadczenia związane z wideokonferencjami. Od kompaktowych systemów barowych typu "wszystko w jednym" po kompletne zestawy systemów wideokonferencyjnych, a także interaktywne tablice do współpracy i najwyższej klasy oprogramowanie do wideokonferencji - znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do dynamicznej i wydajnej współpracy. Uzupełnij swoje doświadczenie wideokonferencyjne dzięki naszym dopasowanym akcesoriom, od wysokiej jakości zestawów słuchawkowych do połączeń osobistych po systemy rezerwacji sal.
- Produkty
- Projektory
- Ekrany projekcyjne
- Wyświetlacze
- Monitory dotykowe
- Monitory
- LED Walls
- Łączność
- Systemy uchwytów
- Systemy videokonferencyjne
- Zestawy videokonferencyjne
- Wielofunkcyjne Videobary All-in-One
- Kamery PTZ
- Kamery internetowe
- Kamery stołowe / kamery 360°
- Kamery do tablic cyfrowych
- Collaboration Boards
- Rozwiązania Microsoft Teams Rooms
- Rozwiązania Zoom Rooms
- Rozwiązania Google Meet
- Audiobary
- Zestawy głośnomówiące
- Zestawy słuchawkowe
- Akcesoria
- Zestawy słuchawkowe
- Wizualizery
- Audio
- Tablice i meble
- Akcesoria
- Rozwiązania
- Nasze usługi
- Doradca i aktualności
- Konsultacja
Kup systemy wideokonferencyjne online
Systemy wideokonferencyjne są wykorzystywane zarówno w środowisku prywatnym, jak i zawodowym. Przy użyciu niewielkiej ilości technologii i odpowiedniego oprogramowania, takiego jak Microsoft Teams, Zoom czy Google Meet, można zrealizować spontaniczną rozmowę wideo lub zaplanowaną wideokonferencję. Ale czym jest dobry system wideokonferencyjny i czego potrzebujesz do profesjonalnej wideokonferencji?
Szukasz niestandardowego rozwiązania do sali wideokonferencyjnej? Nasi eksperci ds. Produktów visunext z przyjemnością doradzą, jak urzeczywistnić Twoją wizję!
Czego potrzebuję do wideokonferencji?
Do przeprowadzenia wideokonferencji potrzebne są łącznie cztery elementy: mikrofon, głośnik, kamera oraz terminal lub urządzenie wyświetlające.
Urządzenia mogą być podłączone indywidualnie do terminala lub można użyć systemu wideokonferencyjnego typu "wszystko w jednym". W większości przypadków kombinacje poszczególnych komponentów są już dostępne.
Jakiego mikrofonu potrzebuję - zestawu słuchawkowego czy głośnomówiącego?
Wiele urządzeń ma już wbudowane mikrofony. Każdy, kto miał do czynienia z rozmówcą, który ustawił funkcję głośnika w swoim telefonie komórkowym podczas wykonywania połączenia, wie, że głos brzmi bardziej metalicznie, a hałas otoczenia dociera znacznie głośniej. Zewnętrzny mikrofon gwarantuje lepszy dźwięk podczas rozmowy.
Który mikrofon jest odpowiedni do wideokonferencji?
W zależności od wyboru idealnego mikrofonu, ważna jest liczba osób uczestniczących w rozmowie. Powinieneś także rozważyć, gdzie często będziesz prowadzić wideokonferencję.
Jeśli masz własne biuro lub pokój, w którym możesz pracować i rozmawiać bez zakłóceń, zestawy głośnomówiące są dobrym wyborem. Jeśli współpracownicy nie słyszą rozmowy lub miejsce pracy jest niestabilne, lepszym wyborem będzie zestaw słuchawkowy.
Zestaw słuchawkowy: praktyczne połączenie słuchawek i mikrofonu
Zestawy słuchawkowe są obecnie standardowym wyposażeniem do połączeń wideo z domowego biura. Jeśli często jesteś w drodze i musisz prowadzić wideokonferencje w międzyczasie, bardziej praktyczne jest spakowanie tylko jednego zestawu słuchawkowego zamiast oddzielnych słuchawek i mikrofonu. Również w biurze łatwiej jest sprawdzić tylko jedno urządzenie w przypadku problemów z dźwiękiem.
Dlaczego warto nosić zestaw słuchawkowy podczas wideokonferencji?
Obecnie urządzenia końcowe mają już wbudowany mikrofon i głośniki. Nie są one jednak zalecane do stałego użytku w wideokonferencjach. Jeśli rozmówca jest obecny bez zestawu słuchawkowego i występuje nakładanie się dźwięku, ten rozmówca jest tłumiony i nie może być słyszany przez innych uczestników w krótkich momentach. Rezultat: Uczestnicy bez zestawu słuchawkowego nieświadomie znajdują się w niekorzystnej sytuacji.
Kamera internetowa czy kamera PTZ: która kamera konferencyjna jest lepsza?
W przypadku okazjonalnych połączeń wideo kamera w laptopie jest wystarczająca. Jednak w przypadku regularnych spotkań z zewnętrznymi partnerami i klientami, profesjonalne wrażenie zrobi kamera internetowa , która renderuje obraz w wysokiej rozdzielczości, automatycznie ustawia ostrość i w razie potrzeby rozmywa tło.
Największą różnicą między tymi dwiema technologiami jest to, że kamera PTZ (Pan Tilt Zoom) automatycznie "śledzi" osobę stojącą przed nią. Jest to przydatne, gdy kilka osób jest obecnych na wideokonferencji i każda z nich mówi. Wówczas automatycznie ustawiana jest ostrość na osobie mówiącej. Nowoczesne kamery internetowe mogą automatycznie ustawiać ostrość na danej osobie. Jest to bardziej przydatne w przypadku połączeń wideo z jedną osobą.
Kamera internetowa i kamera PTZ: porównanie kamer konferencyjnych
Właściwości | Pokój | Ludzie | Koszty | Wejście | Mikrofon |
Kamera internetowa | Biuro domowe, biuro, singiel | 1 - 2 | od ok. 35 euro | USB typu A, B, C | wbudowany |
Kamera PTZ | Sala konferencyjna, sala spotkań, pokój spotkań | > 2 osoby | od ok. 200 euro | wspólne: USB typu A, RS232, HDMI | wbudowany |
Którego urządzenia wyświetlającego mogę użyć do przeprowadzenia wideokonferencji?
Sercem wideokonferencji jest urządzenie końcowe. Niezależnie od tego, czy jest to komputer PC, laptop, tablet czy smartfon - wideokonferencję można przeprowadzić za pomocą wszystkich tych urządzeń. Smartfon lub tablet w zupełności wystarczy do prowadzenia prywatnych rozmów wideo. Jeśli prowadzisz regularne spotkania online w pracy, będziesz musiał użyć laptopa lub komputera.
Do profesjonalnych wideokonferencji w sali konferencyjnej potrzebne jest urządzenie wyświetlające, takie jak projektor, wyświetlacz lub ekran, dzięki któremu można wyraźnie widzieć swojego rozmówcę.
Oddzielna kamera, głośniki/słuchawki i mikrofon są niezbędne, abyś mógł optymalnie widzieć i rozumieć swojego rozmówcę. W przypadku wielu akcesoriów wygodniej jest podłączyć je na stałe do terminala z wieloma złączami.
Rozwiązanie "wszystko w jednym": zalety systemów wideokonferencyjnych w sali konferencyjnej
Producenci dostosowali się do ciągłego trendu wideokonferencji i opracowali wysokiej jakości systemy, które łączą w sobie wszystkie ważne komponenty. Te systemy typu "wszystko w jednym" oferują idealne wejście w świat wideokonferencji. W zależności od wielkości pomieszczenia i układu miejsc siedzących w sali konferencyjnej, potrzebnych jest tylko kilka akcesoriów, takich jak dodatkowe mikrofony.