schule_beamer

Porady dotyczące zakupu projektorów szkolnych

Projektory przetestowane przez ekspertów - Nasz poradnik zakupowy pozwoli zaoszczędzić czas przy wyborze odpowiedniego projektora do szkoły lub na uczelnię.

Jak znaleźć odpowiedni projektor do prezentacji

Tutaj wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o projektorach dla instytucji edukacyjnych - nie więcej i nie mniej! Tylko odpowiednia wiedza i wskazówki od ekspertów w dziedzinie technologii edukacyjnych.

oferujemy specjalne warunki i spersonalizowane usługi dla klientów z sektora publicznego. Oferujemy również zakup na konto.

Treść

Projektory do każdego pomieszczenia - od klasy po salę wykładową

beamer_hoersaele

Sale wykładowe

Projektory instalacyjne o wysokiej intensywności są najlepszym wyborem do zastosowania w salach wykładowych. Po pierwsze, projektory te można zamontować pod sufitem za pomocą uchwytu sufitowego - pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca. Po drugie, projektory instalacyjne są zazwyczaj tak jasne, że mogą wyświetlać jasny obraz nawet w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.
beamer_klassenzimmer

Sala lekcyjna

W zależności od wielkości sali lekcyjnej można stosować zarówno projektory o krótkim, jak i bardzo krótkim rzucie, a także projektory instalacyjne. Projektory interaktywne w połączeniu z tablicą najlepiej nadają się do organizacji multimedialnych i interaktywnych lekcji.
beamer_mehrklassenzimmer

Kilka sal lekcyjnych

Do użytku mobilnego w zmieniających się salach lekcyjnych projektory powinny mieć następujące cechy: Powinny być kompaktowe i jasne. Dodatkowe funkcje upraszczają obsługę lub sprawiają, że projektor jest szybciej gotowy do użycia. Praktyczne i dlatego popularne funkcje to na przykład bezpośrednie wyłączanie zasilania w celu szybkiego wyłączenia projektora oraz zintegrowany odtwarzacz multimedialny do odtwarzania niezależnie od urządzenia odtwarzającego.

Projektory dla szkół są również dostępne w wersji z WLAN. Pozwala to na bezprzewodowe przesyłanie różnych treści z notebooka lub urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, do projektora. Wszystko, co jest do tego potrzebne, można znaleźć w naszym przewodniku zakupu projektorów WLAN.

schule_beamer

Wszystkie zalety - projektory w placówkach edukacyjnych

 • interaktywne nauczanie
 • prezentacja multimedialna
 • Zawartość wielokrotnego użytku
 • Modyfikowalna zawartość
 • oszczędność czasu
 • Projektory i odtwarzacze
 • zastępuje wózek telewizyjny
 • prezentacja bez papieru

Jest to ważne przed zakupem projektora szkolnego

Zanim zdecydujesz się na projektor szkolny, powinieneś wziąć pod uwagę te trzy czynniki:

Wielkość pokoju

Dla każdego pomieszczenia znajdzie się odpowiedni projektor, który optymalnie wykorzysta dostępną przestrzeń i tym samym zapewni najlepsze rezultaty. Kluczowe znaczenie ma tutaj wybór projektora.


Projektory
Wielkość pomieszczenia
Projektory krótkiego i bardzo krótkiego rzutu
Projektory o krótkim i bardzo krótkim rzucie doskonale nadają się do małych i średnich pomieszczeń. Zwłaszcza jeśli chcesz korzystać z interaktywnego projekt ora o krótkim rzucie.
Projektory z konwencjonalną optyką
Z drugiej strony, projektory z konwencjonalną optyką doskonale nadają się do średnich i dużych pomieszczeń, takich jak duże sale lekcyjne i wykładowe. Tego typu projektory nie mogą być jednak używane do zastosowań interaktywnych.

Rozdzielczość obrazu

Rozdzielczość obrazu jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze odpowiedniego projektora dla instytucji edukacyjnych. W końcu audytorium powinno być w stanie wyraźnie rozpoznać wszystkie istotne szczegóły obrazu prezentacji. Aby uzyskać zadowalające wyniki, zalecamy projektor o rozdzielczości obrazu WXGA (1280 x 800) i wyższej. Ta rozdzielczość obrazu stała się standardem dla współczesnej minimalnej rozdzielczości obrazu. Odpowiada ona również powszechnemu formatowi obrazu 16:10.

Warto jednak wybrać projektor Full HD zamiast WXGA. Wynika to z faktu, że rozdzielczość Full HD może być używana uniwersalnie dla dużych i małych odległości oglądania. Dotyczy to również rozdzielczości WUXGA (16:10). Rozdzielczość ta jest powszechnie stosowana w projektorach prezentacyjnych.


Rozdzielczość obrazu
Format obrazu
WXGA (1280 x 800)16:10
WUXGA (1,920 x 1,200)16:10
Full HD (1,920 x 1,080)16:9

Jasność

Im jaśniej, tym lepiej - to zasada dla większości projektorów prezentacyjnych. Do pomieszczeń, które mogą być tylko nieznacznie zaciemnione, zalecamy projektory o jasności co najmniej 3000 ANSI lumenów. Do jasnych pomieszczeń absolutnie niezbędne są jasne projektory o wartości od 5000 ANSI lumenów. Aby uzyskać optymalną jakość obrazu, zalecamy lekkie zaciemnienie pomieszczenia.


Pomieszczenie
Jasność
lekko przyciemnioneod 3000 lumenów
nie przyciemnionyod 5000 lumenów

Odpowiedni ekran do projektorów szkolnych

Ekran do projektora powinien być dobrany do używanego projektora i uwzględniać sytuację w pomieszczeniu. Należy również wziąć pod uwagę rodzaj ekranu. Na przykład, ekrany stacjonarne muszą być wcześniej zamontowane na suficie lub ścianie. Z drugiej strony ekrany mobilne są gotowe do użycia w ciągu zaledwie kilku minut. Ekrany te można elastycznie zabrać do niemal każdej sali lekcyjnej, skonfigurować i używać na miejscu.

Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o projektorach na naszej stronie z przewodnikiem zakupu ekranów.

Typ ekranu
Typ projektora
stacjonarny
mobilny
Ekran na statywie
projektor mobilny
Ekran ramowy
Projektor ultrakrótkiego rzutu(nieinteraktywny)
Ekran ramowy (mobilny)Projektor instalacyjny
Ekran z napędem
Projektory instalacyjne, krótkoogniskowe i standardowe
Ekran zwijany Instalacja, projektory krótkoogniskowe i standardowe

Głośniki do projektorów: Specjalnie dla szkół i uniwersytetów

Często prezentacja musi być poparta przekonującymi przykładami. W takich przypadkach niezbędna jest dobra reprodukcja dźwięku. Zasadniczo można zdecydować się na projektor ze zintegrowanymi głośnikami, pasywny system głośników ze wzmacniaczem lub aktywny system głośników. Te trzy alternatywy mają swoje wady i zalety.

Połączenia projektorów: Najważniejsze połączenia projektora prezentacyjnego

anschluesse

To, które złącza są najważniejsze, zależy od tego, jakie urządzenia chcesz podłączyć do projektora. Z reguły do projektora można podłączyć również starsze urządzenia odtwarzające, takie jak nagrywarki wideo. Większość urządzeń posiada analogowe wejścia cinch dla sygnałów audio i wideo. Niektóre modele są nadal wyposażone w analogowe wejścia dla wtyczek komponentowych YUV. Oznacza to, że bez problemu można korzystać także ze starszych odtwarzaczy DVD i Blu-ray.

Najczęściej używane są jednak złącza HDMI i VGA. Prawie każde urządzenie multimedialne, takie jak notebook lub odtwarzacz DVD, posiada jedno z tych dwóch złączy. Jeśli masz wybór między HDMI i VGA, zalecamy połączenie HDMI. HDMI zapewnia znacznie lepszą jakość obrazu przy jednoczesnej transmisji sygnału audio. VGA nadaje się tylko do przesyłania danych obrazu. Nie przesyła sygnałów audio.

Większość projektorów jest wyposażona w gniazda USB lub połączenia LAN do czystego przesyłania danych. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o prawidłowym podłączaniu projektorów. Tutaj możesz również dowiedzieć się, jak podłączyć komputer Mac za pomocą kabla Mini Displayport lub USB-C.

Akcesoria do projektorów prezentacyjnych

beamertische-removebg-preview

Stoły do projektorów

Stoliki do projektorów to najprostszy sposób na wyrównanie projektora i ustawienie prawidłowej odległości projekcji.
diebstahlsicherung-removebg-preview

Urządzenia antykradzieżowe

Zabezpiecz projektor przed kradzieżą za pomocą prostej blokady Kensington lub metalowej obudowy chroniącej przed kradzieżą.
presenter-removebg-preview

Prezenter

Steruj prezentacją bezprzewodowo za pomocą prezentera i używaj zintegrowanego wskaźnika laserowego jako drążka wskaźnikowego.

Interaktywne lekcje z tablicą, projektorem i kamerą do dokumentów

Interaktywne tablice i kamery do dokumentów znacznie podnoszą jakość kursu poprzez dodanie interaktywnych elementów i oszczędność czasu. Ponadto nie tylko upraszczają przygotowanie i prezentację treści nauczania dla nauczycieli, ale także pomagają uczniom lepiej przyswoić temat. Zaangażowanie uczniów zwiększa również ich zrozumienie materiału.

whiteboard_beamer

Wszystkie zalety - tablice interaktywne i kamery do dokumentów

 • proste przygotowanie treści lekcji
 • multimedialna prezentacja treści
 • Modyfikacja i kontrola treści w czasie rzeczywistym
 • Oprogramowanie producenta z licznymi szablonami
 • proste ponowne wykorzystanie zapisanych materiałów
 • Integracja urządzeń uczniów (smartfonów itp.) w celu lepszego zrozumienia materiału lekcyjnego
dokumentenkamera

Kamera do dokumentów

Kamera dokumentowa - znana również jako wizualizer - jest połączeniem skanera i rzutnika. Przesyła ona w czasie rzeczywistym obraz umieszczonych pod nią obiektów do projektora. Ten następnie wyświetla obraz na powierzchni projekcyjnej, takiej jak ekran projektora lub tablica interaktywna. Kamera do dokumentów umożliwia również pracę na zwykłym papierze, podobnie jak na rzutniku. Nie potrzebujesz drogich folii. Może być również używana do prezentacji trójwymiarowych obiektów, takich jak książki.
whiteboard_class

Tablica interaktywna

Tablica interaktywna to połączenie projektora i tablicy. Projektor wyświetla obraz na tablicy, który można interaktywnie kontrolować i modyfikować za pomocą gestów palców lub bezprzewodowego pióra. Zawartość jest zwykle dostarczana przez komputer PC lub notebook podłączony do projektora. W tym przypadku można używać tablicy interaktywnej z konwencjonalnym projektorem ultrakrótkoogniskowym lub zwykłej tablicy i projektora interaktywnego.

Masz do wyboru 3 rozwiązania:

 1. Kamera do dokumentów z kompletnym zestawem tablicy interaktywnej
 2. Projektor interaktywny i tablica interaktywna
 3. Zestaw z tablicą interaktywną
loesungen_unterricht
Prosimy o kontakt z naszymi ekspertami ds. technologii edukacyjnych w celu uzyskania niezobowiązującego indywidualnego doradztwa w zakresie wyboru, instalacji i uruchomienia tablic interaktywnych i kamer do dokumentów.

Nasze zalecenia

Najlepsze projektory do sal wykładowych

Najlepsze projektory do sal lekcyjnych

Najlepsze projektory do wielu sal lekcyjnych

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy nadal masz pytania?

Chętnie doradzimy również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam swoje dane kontaktowe już teraz.