beamer-deckenhalterungen

Poradnik zakupu projektorów

Znajdź odpowiedni uchwyt sufitowy do swojego salonu, sali kina domowego, sali konferencyjnej lub klasy z naszym przewodnikiem zakupu!

Treść

Uchwyty sufitowe do projektorów - na co zwrócić uwagę

Duża część projektorów jest na stałe zainstalowana u użytkownika, czy to w domu w salonie lub sali kina domowego, w firmowych salach konferencyjnych czy w salach lekcyjnych.

Dlaczego projektory do montażu sufitowego?

projektionsabstand-distance-nobubble

Projektory wymagają pewnej odległości od ekranu. Ponieważ punkt ten znajduje się często na środku pomieszczenia, umieszczenie tam projektora w sposób niepozorny może być trudne. Instalując go na suficie, projektor można niepozornie wkomponować w pomieszczenie.

Projektory Icon do montażu na suficie

Pod projektorem można się swobodnie poruszać, może pod nim stać stolik, a nawet można pod nim usiąść. Uchwyt sufitowy do projektorów tworzy w ten sposób więcej wolnej przestrzeni.

projektor-nobubble

Kolejnym aspektem jest wystrój pomieszczenia. Umieszczenie projektora na środku pokoju może być rozpraszające. Szczególnie w przypadku dużych projektorów do kina domowego montaż sufitowy ma sens, ponieważ w przeciwnym razie szczególnie rzuca się w oczy w pomieszczeniu.

Nasze zalecenia dotyczące produktów

Który uchwyt sufitowy projektory jest właściwy?

Kiedy już zdecydujesz się na projektory sufitowe, kolejne pytanie brzmi: Który z nich jest właściwy? Na to pytanie ma wpływ kilka czynników. Jakich projektorów używasz? Jak wysoki jest sufit? Gdzie ma wisieć ekran? Wiele pytań - my udzielamy odpowiedzi!

Jakie projektory zostaną zamontowane na uchwycie sufitowym?

Aby znaleźć odpowiedni uchwyt do projektora, musisz najpierw zobaczyć, jaki projektor chcesz zainstalować. Istnieje obecnie wiele różnych projektorów, z których wszystkie oferują różne punkty gwintowane na dole. Niektóre są bardziej oddalone od siebie, niektóre bliżej siebie.

beamer-deckenhalterungen

Dlatego w ofercie projektorów znajdują się różne uniwersalne uchwyty .Uniwersalny uchwyt doprojektora oferuje regulowane nóżki, które można umieścić nad odpowiednimi otworami gwintowanymi i tam przykręcić. Jeśli kupujesz projektor, który jest nieco większy i w związku z tym ma większe odległości między każdym z nich, ważne jest, aby wybrać uchwyt do projektora, który ma bardzo długie ramiona lub ma płytę, która jest specjalnie wykonana dla twojego projektora.

Jeśli nie jesteś pewien, który uchwyt sufitowy projektory będzie odpowiedni dla Twojego projektora, zapytaj naszych ekspertówchętnie Ci pomożemy!

Najważniejsze kryteria zakupu

Uchwyt sufitowy do projektorów do sufitów podwieszanych

Obecnie sufity podwieszane spotykamy przede wszystkim w biurach, salach konferencyjnych. Ponieważ pojedynczy panel sufitowy nie jest w stanie utrzymać projektora, w tym przypadku wspornik projektora musi być przykręcony do betonowego sufitu poniżej lub zamontowany na metalowej konstrukcji za pomocą specjalnego wspornika projektora do sufitów podwieszanych. Poniżej znajdują się nasze rekomendacje produktów dla tych zastosowań.

kaufberatung-deckenhalterung-abgehaengtedecken

Nasze zalecenia dotyczące produktów

Jak ciężkie mogą być projektory?

kaufberatung-deckenhalterung-waageleicht

Konwencjonalne projektory ważą średnio od 2 do 5 kg. Ta klasa wagowa nie stanowi problemu dla uniwersalnych uchwytów sufitowych. To, ile kilogramów może unieść dany uchwyt, jest podane w opisie produktu lub w danych technicznych. Z tą wartością można pracować bez obaw. Jeśli posiadasz projektor, który jest większy i cięższy, polecamy uchwyt sufitowy, który oferuje ponadprzeciętną nośność. Innym aspektem jest tutaj fakt, że ramiona uchwytu mogą wymagać wydłużenia.

Uchwyty sufitowe do projektorów dla szczególnie ciężkich i dużych projektorów

kaufberatung-deckenhalterung-beamerschwer

Jeśli chcesz zainstalować na suficie duży projektor instalacyjny lub projektor do kina domowego, konwencjonalne uchwyty do projektorów często nie wystarczają. W takich przypadkach potrzebny jest uchwyt sufitowy, który oferuje szczególnie dużą nośność i wykorzystuje szeroki rozstaw ramion montażowych lub płytę wykonaną dla projektora. Przy wyborze uchwytu należy pamiętać, że waga projektora podawana jest zazwyczaj bez obiektywu. Konieczne będzie dodanie wagi dla obiektywu. Poniżej przedstawiamy nasze rekomendacje uchwytów do projektorów dla dużych i ciężkich projektorów.

Projektory - uchwyt sufitowy do sufitów pochyłych

deckenhalterung_fuer_schreage

Chcąc zainstalować projektory na suficie w pomieszczeniu na poddaszu, często mamy problem z pochyłym sufitem. Niestety nie można tu zastosować konwencjonalnego uchwytu, ponieważ płytka, którą przykręca się do sufitu, jest przymocowana do reszty uchwytu. Powoduje to efekt dźwigni i uchwyt spada razem z projektorem. Rozwiązaniem tego problemu jest projektorowy uchwyt sufitowy do pochyłych sufitów! Głowica uchwytu, która jest zamontowana na suficie, może być obracana i dopasowana do nachylenia sufitu!

Najpopularniejsze uchwyty sufitowe do projektorów

Podobnie jak w przypadku innych grup produktów, wśród naszych klientów jest oczywiście kilku faworytów w zakresie uchwytów do projektorów.

kaufberatung-multicel_1200_w

celexon uchwyt sufitowy uniwersalny MultiCel1200W

Uchwyt Multicel1200 ma stałą odległość od sufitu wynoszącą 12 cm. Można go pochylać i obracać we wszystkich 4 kierunkach.
kaufberatung-multicel_4070_weiss

celexon uchwyt sufitowy uniwersalny MultiCel4070W

Multicel4070 oferuje regulowaną odległość od 40 do 70 cm do sufitu dzięki dołączonej rurce przedłużającej.
kaufberatung-multicel_1500_expert

celexon uchwyt sufitowy uniwersalny MultiCel 1500 Expert

Multicel 1500 Expert ma stałą odległość od sufitu wynoszącą 15 cm. Projektory można odłączyć od uchwytu za pomocą jednego przycisku.

Nie chcesz montować projektora na suficie? W takim razie przyjrzyj się bliżej naszym projektorom!

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy masz jeszcze inne pytania?

Chętnie doradzimy Ci również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam teraz swoje dane kontaktowe.