AdobeStock_272103367

Projektory lub profesjonalne wyświetlacze dla Twojej firmy

Projektory czy wyświetlacze publiczne w biznesie? Zalety i wady projektorów i wyświetlaczy.

Chciałbyś wyposażyć swoją firmę w profesjonalną technologię prezentacji? W takim razie masz dwie możliwości: Zarówno projektory (projektory), jak i profesjonalne wyświetlacze (wyświetlacze publiczne) spełniają wymagania dotyczące efektownych prezentacji. Decyzja między projektorami a wyświetlaczami nie jest jednak taka prosta. Wyjaśniamy, która technologia najlepiej nadaje się do danego zastosowania i na jakie kryteria należy zwrócić uwagę.

Treść

Obszary zastosowań projektorów i wyświetlaczy

Projektory i wyświetlacze mogą mieć wiele różnych zastosowań - w klasie, w sali konferencyjnej, ale także na wystawie sklepowej. Przedstawiamy pokrótce najważniejsze kryteria, które trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem.

Wielkość pomieszczenia

Raumgroesse

Jeśli szukasz dużego obrazu, projektory są dla Ciebie właściwym wyborem. Dzięki szerokości obrazu ponad 200 cm projektory mogą wyświetlać znacznie większą powierzchnię obrazu w porównaniu z wyświetlaczami, a ponadto są tańsze.

Profesjonalne monitory oferują ograniczoną przekątną obrazu i są dobrym rozwiązaniem dla mniejszych pomieszczeń. Alternatywnie można również użyć projektora krótkodystansowego . Mają one tę zaletę, że użytkownicy nie są oślepiani i nie jest rzucany cień.

Jasność

Helligkeit

Wyświetlaczecz publiczny jest mniej wrażliwy na światło otoczenia niż projektor. Aby wyświetlać wysokiej jakości obraz nawet w jasnym otoczeniu, projektory muszą mieć bardzo wysoką luminancję. Jednakże współczynnik kontrastu cierpi z powodu jasności. Szczególnie w sektorze znaków informacyjnych i w miejscach o bardzo jasnym świetle otoczenia, wyświetlacz jest zatem odpowiedni do uzyskania ostrego obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Mobilność

Mobile

Szczególnie w sektorze biznesowym prezentacje w salach konferencyjnych, u klientów i podczas podróży służbowych są częścią codzienności. Idealnym rozwiązaniem są projektory przenośne, które można łatwo transportować. Przekonują niewielką wagą i praktycznymi funkcjami, takimi jak prezentacja bezpośrednio z pamięci USB lub automatyczna korekcja geometrii obrazu. Projektory mobilne są idealne do elastycznego wykorzystania w podróży służbowej!

Interaktywność

Interaktiv

Jeśli chodzi o interaktywność, szczególnie przekonujące są rozwiązania wyświetlaczy z funkcją dotykową. Nadają się one do zastosowania w salach konferencyjnych, jak również w klasach szkolnych. W salach konferencyjnych można prowadzić interaktywne prezentacje i promować współpracę z Professional Display. W szkołach, wyświetlacze profesjonalne zastępują obecnie tradycyjną tablicę. W połączeniu z wizualizerem, wyświetlacz stanowi doskonałą kombinację dla nowoczesnej, interaktywnej nauki!

Projektory i wyświetlacz w porównaniu

Zarówno projektory, jak i wyświetlacze mogą pokazać swoje mocne strony w różnych zastosowaniach. Zasada jest taka: do dużych obrazów i zastosowań mobilnych należy preferować projektory; w przypadku dużej jasności otoczenia i jasnych pomieszczeń korzystny jest profesjonalny wyświetlacz.

Projektory i wyświetlacz w porównaniu

Ikona Projektory ze znakiem plusa

Zalety projektorów

  • Możliwość uzyskania dużych rozmiarów obrazu
  • Mniejsze koszty przy dużych powierzchniach obrazu
  • Łatwiejsze w użyciu dla urządzeń mobilnych
  • Rozpoznaje różne rozdzielczości i formaty i wyświetla je w sposób czysty
Wyświetlanie ikon ze znakiem plusa

Zalety wyświetlacza

  • Mniejsza wrażliwość na jasność otoczenia
  • Ciszej - brak wentylatora
  • Niskie koszty utrzymania - nie ma potrzeby wymiany lamp
  • Brak cieni podczas prezentacji

Nasze projektory

Nasze zalecenia dotyczące wyświetlaczy

Podsumowanie: Projektory czy wyświetlacze?

Dla dużych powierzchni obrazu najlepszym i najtańszym rozwiązaniem są projektory. Z kolei w małych salach lekcyjnych lub konferencyjnych atrakcyjny jest projektor o krótkim zasięgu lub profesjonalny wyświetlacz.

W przypadku wysokiego światła otoczenia i rozwiązań Digital Signage możesz użyć wyświetlacza wielkoformatowego, jeśli jasny projektor jest dla Ciebie zbyt drogi . Jeśli w międzyczasie zmienisz miejsce użytkowania , projektor mobilny można szybko i łatwo skonfigurować. Kompaktowe projektory Pico również idealne jako mobilni towarzysze dla osób podróżujących służbowo!

W naszym przewodniku zakupu projektorów i przewodniku zakupu wyświetla czy można z wyprzedzeniem dowiedzieć się o najważniejszych cechach, obszarach zastosowań i kryteriach zakupu projektorów i wyświetlaczy.

Aby zapewnić perfekcyjną projekcję, mamy również szeroki wybór ekranów do każdego celu. Jeśli zdecydujesz się na połączenie projektora i ekranu, w naszym przewodniku zakupu ekranów szczegółowo przedstawimy różne typy ekranów i obszary ich zastosowania.

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy masz jeszcze inne pytania?

Chętnie doradzimy Ci również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam teraz swoje dane kontaktowe.