Ekran i projektory na tarasie
Rozwiązania dla klientów prywatnych

Projekcja w świetle dziennym na tarasie

Projekcję na zewnątrz można prowadzić również przy świetle dziennym. Do tego potrzeba jednak czegoś więcej niż tylko jasnego projektora i odpowiedniego ekranu. Co najmniej równie ważne dla dobrej projekcji jest prawidłowe ustawienie tych elementów. Tor projekcyjny pomiędzy projektorem a ekranem musi być osłonięty przed światłem zewnętrznym.

Treść

Równie ważna jest łączność urządzeń ze sobą. Zarówno projektor, jak i zastosowany odtwarzacz Blu-Ray lub inne urządzenie odtwarzające, w tym system audio, muszą być ze sobą odpowiednio połączone. W zależności od modelu zastosowanych urządzeń może to oznaczać wymagające instalacje.

panorama6_b_v3

Nasze mocne strony i kompetencje

 • 15 letnie doświadczenie AV oraz profesjonalne doradztwo B2B
 • Rozbudowana sieć partnerska uznanych dostawców usług i producentów
 • Doskonałe wsparcie klienta
 • Szybka obsługa projektów

Rozwiązania dla tarasów

Oferujemy następujące warianty rozwiązań dla tarasów o dowolnej wielkości. Zajmujemy się dla Państwa planowaniem, doborem i całym montażem urządzeń.

acer-h6815bd

Silne projektory

 • Wysoka wydajność świetlna dla jasnego światła otoczenia
 • Możliwość wyświetlania na powierzchniach o szerokości do 3 metrów
 • Potężna soczewka do bliskiego umieszczenia na ekranie
Żarówka z ikoną

Wydajność świetlna

5000 lumenów (minimum) dla projektorów LCD i 6000 lumenów (minimum) dla projektorów DLP dla ekranu o szerokości około dwóch metrów w warunkowo ciemnym pawilonie lub garażu. Dla lepszego efektu projekcji zaleca się jednak wyższą moc światła.
Rozdzielczość ikony

Rozdzielczość obrazu

Full HD (1.920 x 1.080) w formacie 16:9 lub XWUXGA (1.920 x 1.200) w formacie 16:10. Jeśli budżet nie pozwala na te rozdzielczości, alternatywą jest projektor o rozdzielczości WXGA (1.280 x 800), ale z ograniczeniami w jakości obrazu.
Narzędzia i narzędzia do tworzenia ikon

Montaż

Jeśli jest solidny sufit, na przykład w garażu, zalecany jest montaż sufitowy. W przeciwnym razie projektor powinien być umieszczony na stole przed ekranem.

Wskazówka eksperta:

Aby zbliżyć się do ekranu, należy użyć projektora z szerokokątną optyką. Ścieżka projekcji nie powinna być wystawiona na działanie promieni słonecznych lub światła dziennego. Projektory instalacyjne z opcjonalną optyką szerokokątną są alternatywą dla większych obszarów ekranu.
celexon-leinwand-ultramobil-professional-120-x-90-cm

Ekrany do idealnego kina plenerowego

 • Ekran mobilny dla maksymalnej elastyczności czarny tył (pochłania światło padające od tyłu) 
 • Możliwość zastosowania ekranu o szerokości do 3 m
Wymiary ikony na płótnie

Wielkość ekranu

Wybierając rozmiar ekranu, należy upewnić się, że ekran nadal mieści się w pawilonie lub garażu. Wysokość obrazu powinna być oparta na dostępnej wysokości. Przykład: 200 x 125 cm. Wysokość ekranu nie powinna zajmować całej wysokości pomieszczenia. Powinna być również zachowana co najmniej odległość 80 cm od podłogi.
Płótna z ikonami

Typ ekranu

W zależności od miejsca ustawienia ekranu można wybrać np. ekran na statywie, ekran mobilny lub ekran ze składaną ramą. Ze względu na niewielką ilość wymaganego miejsca, do szybkiego rozstawienia zalecany jest ekran mobilny z rozpórkami gazowymi.
Ikona Canvas z przodu i z tyłu

Czarny tył ekranu

Tył ekranu powinien być czarny, aby światło padające z tyłu nie przeszkadzało w projekcji. W przeciwnym razie ekran musi być dodatkowo osłonięty od tyłu. Upewnij się, że ekran nie jest narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Wskazówka eksperta:

Wybierając ekran, należy upewnić się, że jest on jak najdokładniej dopasowany do formatu projektora. Na przykład projektor Full HD wymaga ekranu o proporcjach 16:9. Jeśli format projektora i ekranu jest zgodny, można kadrować obraz w czarnym maskowaniu ekranu.

marantz_mm8077

Prosta instalacja audio

 • Dźwięk pochodzi ze źródła lub projektora
 • Dźwięk stereofoniczny jest optymalnym rozwiązaniem dla takiego projektu
 • Bluetooth jako opcja transmisji, jeśli nie jest możliwe zastosowanie rozwiązania przewodowego
Głośnik Icon

Moc wyjściowa

W zależności od wielkości audytorium należy dobrać moc wyjściową. Większy głośnik Bluetooth jest często wystarczający, aby zapewnić dźwięk na tarasie bez przeszkadzania sąsiadom. Jednak zazwyczaj jesteś po bezpiecznej stronie z dwoma 20-watowymi głośnikami.
Ikona 3,5 mm jack

Połączenie

Jak sygnał audio dociera ze źródła do głośnika? Obowiązkowe są opcje podłączenia przez jack 3,5 mm lub stereo cinch. W zależności od głośnika lub systemu interesujące mogą być interfejsy Toslink

Icon Wireless

Bezprzewodowy

Jeśli przewodowe rozwiązanie audio nie wchodzi w grę, można skorzystać z połączenia bezprzewodowego, takiego jak Bluetooth. Zwróć uwagę na synchronizację sygnału obrazu/dźwięku. Jeśli nie jest to zgodne, lepszym rozwiązaniem jest transmisja przewodowa.

Wskazówka eksperta:

Najlepiej, jeśli wybrany projektor posiada wyjście jack 3,5 mm. Dzięki temu można przesłać sygnał audio bezpośrednio do głośnika znajdującego się w pobliżu projektora. Dzięki temu unikniemy dodatkowych kabli, które mogą być przyczyną potknięć i zakupu szczególnie długich przewodów audio.

Nasze projektory do światła dziennego mają następujące zalety

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy masz jeszcze inne pytania?

Chętnie doradzimy Ci również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam teraz swoje dane kontaktowe.