REVAMP4240T to profesjonalny 4-kanałowy cyfrowy wzmacniacz mocy, dysponujący mocą wyjściową 4 x 240 W przy 100 V lub przy 4 Ohm. Model ten oferuje także możliwość mostkowania do 2 kanałów o mocy po 480 W przy 100 V lub przy 8 Ohm. Konstrukcja tego urządzenia oparta jest na niezawodnej, europejskiej technologii wzmacniania i zasilania firmy Hypex oraz wyjściowych stopniach wzmacniających w efektywnej topologii klasy D. Niezwykle intuicyjnie rozmieszczony zestaw diodowych kontrolek na przednim panelu pozwala na pierwszy rzut oka określić status urządzeń. Moc wyjściowa jest pod ciągłą kontrolą układów ogranicznika, stanowiącego własne opracowanie Apart Audio, dzięki czemu nie występuje drażniący efekt „pompowanego”, skompresowanego dźwięku, zaś wzmacniacze pozostają zabezpieczone przed uszkodzeniem przy zachowaniu dynamicznego brzmienia. REVAMP4240T jest idealnym wzmacniaczem do aplikacji z 4 strefami mono, 2 strefami stereo lub nawet po zmostkowaniu do systemów w układzie podwójnego mono lub stereo. Wzmacniacz ten wyposażono w „inteligentne” wentylatory chłodzące o zmiennej prędkości, które są aktywowane tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, dzięki czemu wzmacniacz pracuje bardzo cicho, a wentylatory nie wymagają regularnego serwisowania. Aby dopasować każde wejście sygnału do parametrów wyjściowych podłączanego źródła, czułość wejściowa może być regulowana stosownie do potrzeb. Stopnie wejściowe wyposażono także we wbudowany filtr górnoprzepustowy o częstotliwości 250 Hz w celu optymalizacji systemu w przypadku zastosowania głośników tubowych. Łatwość użytkowania, zaawansowana technologia, niezawodność i uniwersalność nie były nigdy dotąd tak przemyślanie połączone w jednym urządzeniu, jak w przypadku wzmacniacza REVAMP4240T.