beamer_fernseher_bild

Projektory czy telewizor w salonie/kinie domowym?

Zalety i wady projektorów i telewizorów

Co warto wybrać do salonu lub kina domowego - projektor czy telewizor? Przedstawiamy szczegółowo najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwoma typami urządzeń!

Dowiedz się już teraz, jakie korzyści oferuje projektor lub telewizor i które urządzenie nadaje się do Twojego domu- podejmij decyzję samodzielnie!

Treść

Projektory i telewizory: porównanie zalet

projektor-nobubble

Zalety projektorów

  • Rozmiary projekcji przekraczające dostępne przekątne ekranów tv
  • Tańsze niż przekątna ekranu telewizora o porównywalnej wielkości
  • Większa oszczędność miejsca niż w przypadku telewizora
  • Wysoka jakość kolorów i kontrastu
  • Odbicie od ekranu zapewnia przyjemne i ciche światło
  • Prawdziwe kino domowe
Obraz ikony

Zalety telewizji

  • Porównywalnie niskie ceny dla małych przekątnych ekranu
  • Prawie żaden wysiłek przy instalacji
  • Dobra jakość obrazu niezależnie od oświetlenia otoczenia

Polecamy projektory dla prawdziwej atmosfery kina domowego w dużym formacie - nie ma nic lepszego. Telewizory nadają się do codziennego korzystania z oferty programowej TV.

Zalety projektora w szczegółach

Jeśli przywiązujesz dużą wagę do jak największego obrazu, projektory to pierwszy i jedyny słuszny wybór. Tylko z projektorem i ekranem można przeżyć wspaniałe kino! Ponieważ większość użytkowników posiada zaciemnione pomieszczenie kina domowego, światło otoczenia odgrywa mniejszą rolę. Jeśli jednak uruchamiasz urządzenie w bardzo jasnych pomieszczeniach i nie masz możliwości zaciemnienia lub tylko sporadycznie oglądasz film, telewizor oferuje wystarczające funkcje.

Kino domowe z projektorami wyświetlające mecz piłkarski

Jednak za podobną cenę projektory oferują znacznie większą przekątną obrazu i naturalne, kontrastowe kolory. Nawet projektory są teraz znacznie tańsze, a koszty ich konserwacji zostały zminimalizowane. W przypadku projektora LED ten czynnik jest już całkowicie wyeliminowany.

W skrócie: projektory oferują wiele zalet w porównaniu z ekranem telewizyjnym. W naszym przewodniku zakupu projektorów wyjaśniamy, jak można łatwo znaleźć idealny projektor!

Połączenie projektorów i telewizji

Projektory i telewizory wspaniale się uzupełniają: na przykład telewizora można używać  do wyświetlania krótkich seriali lub wiadomości, a wieczorem cieszyć się ulubionym filmem lub hitem kinowym na dużym ekranie. Nasi doradcy chętnie wyjaśnią Państwu przez telefon lub e-mail, jak najlepiej wykorzystać projektor i telewizor w połączeniu!

Projektory o ultrakrótkim rzucie: krótki promień, widoczny z daleka

Jeśli chcesz połączyć to, co najlepsze z telewizora i projektora w jednym urządzeniu, to polecamy projektor ultrakrótkiego rzutu. Projektor ultrakrótkiego rzutu (UST), często nazywany również projektorem ultrakrótkiego zasięgu, to typ projektora, który z bardzo małej odległości (zaledwie kilkanaście centymetrów! ) wyczarowuje na ścianie wspaniały, królewski obraz. Dumna szerokość obrazu wynosząca 2,20 m przykuje uwagę każdego.

Przetestowaliśmy dla Was 2 projektory laserowe z serii Samsung The Premiere. Dowiedz się więcej o funkcjach i cechach specjalnych projektorów z ultrakrótkiej serii tutaj.

Nasi ulubieńcy z projektorów telewizyjnych

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy masz jeszcze inne pytania?

Chętnie doradzimy Ci również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam teraz swoje dane kontaktowe.