shutterstock_86682670_blue_box-b

Przewodnik dla kupujących

Projektory biznesowe zapewniają większy sukces:

Porady i testy dotyczące zakupu w visunext

Najlepsze projektory biznesowe - poradnik i test

Dowiedz się wszystkiego o projektorach do sal seminaryjnych, konferencyjnych i biurowych w naszym przewodniku zakupu projektorów biznesowych. Przedstawiamy najlepsze projektory w naszym teście Business Beamer Test 2023.

Treść

Test projektorów biznesowych i rekomendacje

W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie z projektorami do zastosowań biznesowych, zebraliśmy dla Państwa wybór urządzeń nagrodzonych testami. Prezentowane tu projektory to specjalna rekomendacja naszych ekspertów od rozwiązań biznesowych AV.

Zwycięzca testu biznesowego 2023

Zakup projektora biznesowego: na co zwrócić uwagę

Istnieje wiele cech projektorów, które decydują o tym, czy dany projektor jest optymalnie przystosowany do użytku biznesowego. Nie powinno to jednak zniechęcać użytkownika. Pokażemy Ci, jak szybko znaleźć odpowiedni projektor biznesowy w oparciu o najważniejsze cechy projektora.

Lista kontrolna pomoże Ci przy pierwszym wyborze projektora biznesowego:

Formularz ikony z hakiem

Lista kontrolna projektorów biznesowych

 • Zastosowanie: Kino domowe lub biznes
 • Technologia: DLP, 3LCD, LCoS, SXRD
 • Sytuacja w pomieszczeniu: wielkość pomieszczenia, montaż, odległość od ekranu
 • Rozdzielczość: HD, Full HD, 4K
 • ANSI lumenów: wyższa wartość = jaśniejszy obraz
 • Kontrast: wyższa wartość = bardziej jaskrawy obraz
 • Poziom hałasu: projektory są odbierane jako głośne od około 32dB.
 • Złącza: Cyfrowe i analogowe, audio i wideo, złącza sterujące
 • Funkcje: 3D, lens shift, zoom optyczny, korekcja geometrii obrazu

Projektory mobilne czy stacjonarne - który lepiej pasuje?

Stosunek wielkości - projektor stacjonarny | projektor przenośny:
groessenverhaeltniss_2265u

Projektor stacjonarny

Jeśli chcesz używać projektora biznesowego np. tylko w sali konferencyjnej, to polecamy projektor stacjonarny, np. instalacyjny do zastosowań biznesowych lub standardowy projektor biznesowy do montażu sufitowego lub ustawienia na stole.

 • Dobra jasność
 • Odpowiednia jakość obrazu
 • Konieczna jest tylko jedna instalacja
 • Możliwość uzyskania większych powierzchni projekcyjnych
 • Wybór interaktywnych projektorów
groessenverhaeltniss_1795f

Projektor przenośny

Polecamy projektory do zastosowań mobilnych, jeśli np. trzeba prowadzić prezentacje PowerPoint i wykłady w zmieniających się lokalizacjach. Projektory te mają zazwyczaj bardzo kompaktowe wymiary i niewielką wagę. Mini projektory, zwane również projektorami kieszonkowymi, należą do najmniejszych przedstawicieli projektorów mobilnych.

 • Kompaktowe
 • Lekkie
 • Przenośne
 • Niski pobór mocy
 • Prosty w użyciu

Czy wysoka rozdzielczość obrazu jest ważna dla projektorów biznesowych?

Rozdzielczość obrazu odgrywa w przypadku projektorów biznesowych nieco mniejszą rolę niż w przypadku projektorów do kina domowego. Nie należy jednak ustawiać jej zbyt nisko. Wynika to z faktu, że rozdzielczość obrazu projektora ma znaczący wpływ na ogólną jakość obrazu.

Dobre projektory biznesowe, które mają przekonywać jakością obrazu, powinny mieć rozdzielczość obrazu co najmniej WXGA (1.280 x 800). Polecamy jednak projektor biznesowy Full HD, ponieważ projektory Full HD mogą równie dobrze wyświetlać tekst i obrazy nawet na większych ekranach projekcyjnych.


 • WXGA (1280 x 800 pikseli; format 16:10)
 • WUXGA (1920 x 1200 pikseli; format 16:10)
 • Full HD (1920 x 1080 pikseli; format 16:9)

Jak jasny musi być projektor biznesowy?

Zależy to od tego, jak dobrze można zaciemnić pomieszczenie, w którym używamy projektora. Z zasady preferowane są projektory o większej mocy świetlnej niż te o mniejszej.

Jasność projektora podawana jest w ANSI lumenach. Im wyższa wartość ANSI lumen, tym większy strumień świetlny projektora.

Do jasnych pomieszczeń, takich jak sale konferencyjne, sale spotkań, zdecydowanie zalecamy projektory o jasności 5 000 lumenów lub większej. Jeśli możliwe jest zaciemnienie pomieszczenia, można również użyć projektora o niższej jasności. Jasność nie powinna jednak spaść poniżej 3 000 lumenów.

PomieszczenieJasność
Lekko zaciemnioneod 3 000 lumenów
Niezaciemnioneod 5 000 lumenów

Jaki ekran jest odpowiedni do projektorów biznesowych?

Jeśli to możliwe, należy kupić ekran pasujący do projektora biznesowego. Format ekranu dopasowuje się wtedy do formatu obrazu natywnego projektora. Oznacza to, że powierzchnia projekcyjna jest całkowicie wypełniona. Oznacza to na przykład, że ekran do projektora biznesowego Full HD (16:9 ) powinien mieć również format 16:9.

Ikona różne formaty

format ekranu 1:1

Oczywiście na ekranie 1:1 można również wyświetlać obraz 16:9 lub 16:10, wówczas powierzchnia projekcyjna nie jest całkowicie wykorzystana. W przypadku pomieszczeń z wysokimi sufitami takie połączenie projektora z ekranem ma jednak pewną zaletę: długość ekranu 1:1 wyrównuje różnicę wysokości. Dzięki temu projekcja może być lepiej dopasowana do poziomu oczu.
Płótna z ikonami

Ekrany stacjonarne i przenośne

Oferujemy również ekrany zarówno do użytkustacjonarnego jak i mobilnego. Ekrany stacjonarne są zamontowane na stałe i gotowe do natychmiastowego użycia, natomiast ekrany mobilne przed każdym użyciem w nowym miejscu muszą być najpierw rozstawione. Jednak przemyślana konstrukcja ekranów mobilnych pozwala na szybkie rozstawienie.
Pilot Icon

Obsługa ekranu

Największą zaletą ekranów stacjonarnych w porównaniu z ekranami mobilnymi jest wybór pomiędzy dwoma koncepcjami obsługi: można zdecydować się na ekran manualny lub na ekran z wbudowanym silnikiem dla wygodnej obsługi.
Nasz przewodnik zakupu ekranów projekcyjnych pomoże Ci wybrać odpowiedni ekran!

Wskazówka: Oferujemy również ekrany projekcyjne wykonywane na zamówienie o maksymalnej szerokości do 24 metrów. Po prostu zadzwoń do nas, aby uzyskać niezobowiązujące doradztwo!

Nasze zalecenia dotyczące ekranów

Najpopularniejsze mini projektory 2023

Najlepsze projektory do biura: LCD czy DLP?

DLP (Digital Light Processing) i LCD (Liquid Crystal Display) to dwie technologie projekcyjne często stosowane w projektorach. Technologia DLP wykorzystuje do projekcji mikro-lustra, natomiast LCD pracuje z panelami ciekłokrystalicznymi.

Ze względu na odpowiednią technologię, zarówno w przypadku projektorów DLP, jak i LCD istnieją pewne zalety i wady. W zależności od przeznaczenia, należy wziąć pod uwagę te zalety i wady przed zakupem.

Projektor, biały
Projektory
Przeznaczenie
DLPPrezentacje, w których najważniejszy jest dobry kontrast.
LCDPrezentacje, w których wysoka wierność kolorów i żywe kolory są ważniejsze niż wysoki kontrast

Kupić projektory biznesowe z lampą czy LED?

Podobnie jak w przypadku wyboru odpowiedniej technologii projektorów, również tutaj decyzja zależy od zalet i wad danej technologii generowania światła. Projektory z lampą rtęciową są przeciętnie znacznie jaśniejsze niż projektory z diodami LED jako źródłem światła.

Diody LED mają jednak wielokrotnie dłuższą żywotność niż lampa projektora. Dla porównania: lampę do projektora trzeba wymienić po około 5.000 do 6.000 godzin pracy, podczas gdy diody LED dostarczają światło do projektora nawet przez 20.000 godzin pracy.

lg-hf60ls-largo-2-0-removebg-preview
Zalety projektora LED
Zalety projektora z lampą
Bardzo długa żywotność źródła światłaZnacznie jaśniejsze niż projektory LED
Cichsze niż projektory z lampąLepsza jakość obrazu
Niski pobór prąduNadaje się również do jasnych pomieszczeńTop 5 projektorów LED dla biznesu 2023

Głośniki do projektorów biznesowych

W prezentacji lub wykładzie często nie tylko wyświetlany obraz ma duże znaczenie, ale również dźwięk. Z tego powodu wielu producentów wyposaża niektóre projektory w zintegrowane głośniki. Moc wyjściowa takich głośników jest bardzo ograniczona i nie wystarcza do zapewnienia dźwięku w dużych pomieszczeniach. Do mniejszych biur i pokoi biurowych polecamy jednak projektory ze zintegrowanymi głośnikami.

lautsprecher_anwendung
W przypadku większych pomieszczeń i potrzeby zapewnienia lepszej jakości odtwarzania dźwięku można również zastosować zewnętrzne głośniki do projektorów. Do wyboru są głośniki pasywne i aktywne. Poniższa tabela pomoże Ci wybrać odpowiednie głośniki.
Głośnik
Zalety

Wady

Zintegrowany- Brak konieczności stosowania dodatkowych głośników
- Szybka gotowość do użycia
- Zalecane tylko do małych pomieszczeń
Pasywny- Większa elastyczność pozycjonowania
- Szeroki zakres
- Wymagają wzmacniacza
Aktywny- Nie wymagają wzmacniacza- Pozycjonowanie ograniczone przez ograniczoną moc i długość kabla audio

Top 5 głośników do projektorów biznesowych 2023

Najważniejsze złącza w projektorach biznesowych

To, czy złącza projektorów jest ważne, zależy od tego, jakie urządzenie odtwarzające chcesz podłączyć do projektora. Zarówno projektor, jak i urządzenie odtwarzające, takie jak odtwarzacz Blu-ray lub notebook, muszą mieć co najmniej jedną parę takich samych wejść lub wyjść wideo i audio. Dodatkowe połączenia muszą być dostępne do przesyłania danych i danych sterujących.

Tajna wskazówka dotycząca prezentacji biznesowej: najlepsze rozwiązanie dla interaktywnej prezentacji bezprzewodowej oferuje Barco ClickShare. Za pomocą jednego przycisku podłączonego do notebooka przez USB kilku uczestników może bez opóźnień przełączać się między poszczególnymi prezentacjami

Najważniejsze połączenia projektorów biznesowych w skrócie:
Połączenie
Audio
Wideo
Dane
Cechy
VGA tylko analogowy sygnał wideo
HDMIcyfrowe połączenie multimedialne
DisplayPortcyfrowe połączenie wideo
DVI-Icyfrowe i analogowe połączenie wideo
Cinch stereodo przesyłania sygnału stereo
USBtylko do transmisji danych
USB-Ccyfrowe połączenie dla multimediów i danych
LAN do przesyłania danych sterujących
gniazdo 3,5 mmprzesyła sygnał dźwiękowy do zewnętrznych urządzeń audio

Dowiedz się jak prawidłowo podłączyć projektory!

Nasze zalecenia dotyczące produktów do transmisji bezprzewodowej

Najważniejsze cechy projektorów biznesowych

Istnieje wiele cech, które sprawiają, że obsługa projektora biznesowego przed, w trakcie i po prezentacji jest znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Połączenie ikon

MHL (Mobile High-Definition Link)

Jeśli projektory obsługują MHL, wówczas można łatwo przesyłać treści w wysokiej rozdzielczości z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, a także ładować je w tym samym czasie.
slots-nobubble

Czytnik USB/SD

Najprostszy sposób na szybkie przeniesienie treści na ekran. Projektory wyposażone w czytnik USB/SD mogą odtwarzać różne formaty plików bezpośrednio z pamięci USB lub karty SD.
stecker-nobubble

Bezpośrednie włączanie/wyłączanie zasilania

Funkcja, dzięki której projektor jest gotowy do użycia lub transportu w najszybszy możliwy sposób. Projektory z funkcją Direct Power On nie wymagają fazy rozgrzewania lampy; wyświetlają obraz natychmiast po włączeniu. Dzięki funkcji Direct Power Off projektor można natychmiast wyłączyć. Obie funkcje są jednak zarezerwowane wyłącznie dla projektorów LED.
play-rund-nobubble

Odtwarzacz multimedialny

Niezwykle praktyczną funkcją jest zintegrowany z projektorem odtwarzacz multimedialny. Dzięki temu można odtwarzać różne formaty multimediów np. z pamięci USB.
wireless-nobubble

Miracast

Projektory ze standardem bezprzewodowego screencastu Miracast strumieniują również treści multimedialne ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Warunkiem jest jednak, aby wykorzystywane urządzenia mobilne również obsługiwały ten standard.

Alternatywa dla projektorów: interaktywne wyświetlacze

Trudno o lepszą alternatywę dla projektora niż wyświetlacz interaktywny. Zwłaszcza, że interaktywne wyświetlacze oferują również niektóre funkcje zarezerwowane dla interaktywnych projektorów. W przeciwieństwie do większości projektorów, interaktywne wyświetlacze dotykowe mogą pracować również w jasnych pomieszczeniach, a na jakość obrazu nie ma wpływu padające światło.

Konferenzraum_Display

Wyświetlaczecze interaktywne - wszystkie zalety

 • Stabilna instalacja
 • Obsługa przez wejście dotykowe
 • Wyjątkowa jakość obrazu
 • Dostępne są również wyświetlacze 4K
 • Niektóre posiadają preinstalowane oprogramowanie
 • Możliwość współpracy

Nasze rekomendacje produktowe: Wyświetlaczecze interaktywne