paul-esch-laurent-YU-OA2TvQRQ-unsplash

Przewodnik dla kupujących

Projektory: jak uzyskać najlepszy dźwięk?

Głośniki aktywne, pasywne czy bezprzewodowe?

Dobre projektory nie oznaczają automatycznie, że mają wystarczająco dobry dźwięk. Jakość obrazu jest na pierwszym planie, jakość dźwięku zależy od zainstalowanych wewnątrz projektora głośników. Liczba projektorów z dobrym głośnikiem jest ograniczona. Dlatego zalecamy korzystanie z zewnętrznego głośnika. Zapewnia on lepszą jakość , a ponadto może być umieszczony w dowolnym miejscu.

Treść

Szukasz dobrych głośników?

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje głośników do projektorów - aktywne głośniki do projektorów i pasywne głośniki do projektorów.

Aktywny głośnik do projektora jest często używany w klasach i salach konferencyjnych, podczas gdy pasywny głośnik do projektora jest częściej spotykany w kinach domowych.

aktive-lautsprecher-removebg-preview

Głośniki aktywne są zasilane oddzielnie przez sieć elektryczną. Sygnał audio z projektora jest zazwyczaj doprowadzany za pomocą kabla jack 3,5 mm lub stereofonicznej wtyczki cinch (czerwony / biały).

passive-lautsprecher-removebg-preview

Pasywny głośnik projektora musi być podłączony do odbiornika stereo lub odbiornika AV. Stamtąd głośnik jest podłączony do odpowiedniego odbiornika AV lub stereo za pomocą kabla głośnikowego. Obraz jest przesyłany z odbiornika AV do projektora na przykład za pomocą kabla HDMI. W połączeniu z odbiornikiem stereo obraz jest przekazywany bezpośrednio ze źródła do projektora.

Jakie głośniki aktywne sprawdzą się wraz z projektorami?

Wszystkie popularne głośniki aktywne z wejściem jack 3,5 mm lub stereofonicznym połączeniem cinch (czerwony / biały) nadają się do zastosowania jako aktywne głośniki projektorów. Są one zasilane bezpośrednio z sieci elektrycznej. W jednym z dwóch głośników wbudowany jest zasilacz. Drugi głośnik zestawu stereo jest zasilany i sygnał audio przez głośnik z wewnętrznym zasilaczem.

Jeśli chcesz zainstalować aktywny głośnik projektora na suficie, upewnij się, że kabel pomiędzy dwoma głośnikami jest wystarczająco długi lub wymienny. W konwencjonalnym rozwiązaniu kabel między aktywnymi głośnikami ma długość około 2 m, co często nie jest wystarczającą długością dla większego pomieszczenia.

Aktywny głośnik projektora musi być zainstalowany po lewej i prawej stronie ekranu lub po lewej i prawej stronie nadekranem . Zależy to od konkretnych warunków pomieszczenia. W ten sposób uzyskasz optymalny dźwięk stereo. Aby móc podłączyć aktywny głośnik do projektora , projektor wymaga wyjścia audio 3,5 mm lub wyjścia stereo cinch. W tym przypadku jednak wyjście audio 3,5 mm jest częściej spotykanym wyjściem audio w projektorze.

Gdzie stosuje się pasywne głośniki do projektorów?

Głośniki pasywne do projektorów wykorzystywane są głównie w kinie domowym , ale znajdziemy je również w dużych salach konferencyjnych, audytoriach czy salach wykładowych. Znajdziemy je jednak również w dużych salach konferencyjnych , audytoriach czy salach wykładowych. W kinie domowym głośniki pasywne wykorzystywane są w systemach surround 5.1 lub 7.1. Mogą być również wykorzystywane jako system stereo z dwoma głośnikami. Oprócz głośnika niezbędny jest amplituner AV (kino domowe) lub amplituner stereo (music & sound).

Narzędzia i narzędzia do tworzenia ikon

Zaletą głośników pasywnych jest to, że można poprowadzić kabel głośnikowy z amplitunera o różnej długości, aby uzyskać optymalną instalację . Szczególnie w większych pomieszczeniach, audytoriach czy salach wykładowych instalacja z długimi kablami jest konieczna.

Ikona wydajności

Odpowiednie głośniki nie muszą być zasilane osobno. W tej sytuacji należy jednak doliczyć również cenę odbiornika AV. Koszt pasywnego rozwiązania głośników do projektorów jest więc często wyższy niż w przypadku rozwiązania aktywnego.

usb-nobubble

Pasywny głośnik projektora jest podłączony do amplitunera AV lub odbiornika stereo za pomocą kabla głośnikowego. Źródło dźwięku można podłączyć do odbiornika za pomocą kabla HDMI lub kabla stereo cinch lub jack 3,5 mm.

Rekomendacje aktywnych i pasywnych głośników projektorowych

Jakie są zalety projektora z wbudowanym głośnikiem?

Projektory ze zintegrowanym głośnikiem są łatwe w użyciu. Nie trzeba podłączać osobnych głośników.

W tym przypadku projektor podłączany jest kablem HDMI, a sygnał obrazu i dźwięku przesyłany jest do projektora. Zwłaszcza gdy jesteś drodze z projektorem, to rozwiązanie jest preferowanym sposobem zapewnienia uczestnikom prezentacji obrazu i dźwięku. Wiele projektorów wykorzystuje jednak wewnętrzny głośnik o niskiej jakości dźwięku, dlatego warto upewnić się, że projektor ze zintegrowanym głośnikiem oferuje co najmniej 10-watowy głośnik mono.

Producenci coraz częściej decydują się na rozwiązanie mono dla wewnętrznych głośników. Często są to projektory multimedialne i rozrywkowe, a nie projektory do prezentacji.

Projektory z dobrymi głośnikami

Bezprzewodowe podłączenie głośników projektorów

Coraz większą popularnością cieszą się głośniki bezprzewodowe. Są one połączone z tabletem lub notebookiem za pomocą Bluetooth.

Smartfony, tablety i tym podobne urządzenia posiadają interfejs Bluetooth. Z kolei projektor rzadko jest wyposażony w Bluetooth. Wybór urządzeń, które umożliwiają bezprzewodowe podłączenie głośnika projektora jest niewielki.

Projektory, które oferują taką opcję, odbierają sygnał obrazu i dźwięku za pomocą złącza HDMI. Następnie dźwięk jest wyodrębniany i przesyłany z modułu Bluetooth w projektorze do głośnika Bluetooth. Aby zapewnić synchroniczne odtwarzanie dźwięku i obrazu, urządzenia często wykorzystująstandard aptX, który jest odpowiedni doprzesyłania treści audio o wysokiej rozdzielczości.

Projektory z interfejsem Bluetooth dla głośników bezprzewodowych

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy masz jeszcze inne pytania?

Chętnie doradzimy Ci również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam teraz swoje dane kontaktowe.