joshua-golde-qIu77BsFdds-unsplash

przewodnik visunext

Najlepsze projektory do kina domowego i biznesu w 2024 roku

Tabele wyników od ekspertów

Oto najlepsze projektory 2024 roku. Nasi eksperci od projektorów przetestowali najlepsze projektory i zebrali je w przejrzyste listy top 5, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedni przed zakupem. Ten test projektorów pomoże ci szybko znaleźć odpowiedni projektor do kina domowego, szkoły lub firmy. Niedrogie, najlepsze urządzenia i zupełnie nowe funkcje od markowych producentów, takich jak Epson, Acer, BenQ i wielu innych czekają na Ciebie!

Najlepsze projektory poniżej 500 euro

Tanie projektory markowe: czy istnieją? Jak najbardziej! Okazje poniżej 500 euro, w zależności od modelu, już z rozdzielczością obrazu HD , 3D i/lub wieloma innymi funkcjami.

Najlepsze projektory poniżej 1000 euro

Projektor poniżej 1000 euro z jakością obrazu Full HD i funkcjami gamingowymi. Najwyższa jakość zarówno dla kina domowego , jak i dłuższych sesji gier wideo.

Najlepsze projektory do kina domowego 2024

Oto nasi zwycięzcy kina domowego z przesunięciem obiektywu, pośrednim obliczaniem obrazu Full HD i dobrym zoomem optycznym. 4K UHD jest również uwzględnione.

Najlepsze projektory biznesowe 2024

Projektory te mają wszystkie cechy, które sprawiają, że jest to projektor biznesowy: wysoką mobilność, dobrą rozdzielczość obrazu lub funkcję WLAN. Niektóre z funkcjami Miracast i MHL .

Najlepsze projektory szkolne 2024

Te projektory szkolne zapewniają efektywną organizację lekcji. Jasne projektory o wysokiej rozdzielczości obrazu, liczne złącza od VGA po HDMI i DisplayPort.

Najlepsze projektory HD 2024

Dobra przystawka do kina domowego z rozdzielczościąFullHD lub WXGA i funkcjami multimedialnymi. Odpowiedni dla formatów obrazu 16:9 i 16:10. Równie dobrze nadają się dla fanów piłki nożnej.

Najlepsze projektory 4K 2024

projektory 4K oferują fenomenalną jakość obrazu: czterokrotnie wyższa rozdzielczość Full HD w połączeniu z HDR zamieni każdy salon w prawdziwe kino domowe klasy high-end.

Najlepsze projektory krótkodystansowe 2024

Projekcja z najmniejszej odległości: Jest to możliwe dzięki projektorom o krótkim rzucie. To oszczędzające miejsce rozwiązanie jest idealne zarówno do sal lekcyjnych , jak i kin domowych.

Test projektora

W dziedzinie elektroniki użytkowej większość urządzeń jest obecnie testowana przez wiele różnych specjalistycznych czasopism lub instytucji. Testy te pozwalają konsumentom lepiej poznać produkty, ich jakość i funkcje.

Na przykład testy telewizorów są najbardziej rozpowszechnione, ale w segmencie kina domowego testy projektorów są również coraz bardziej powszechne. Wynika to z faktu, że zobaczenie projektora na żywo w akcji jest zwykle znacznie trudniejsze niż w przypadku telewizora, ponieważ sklepy elektryczne są znacznie bardziej rozpowszechnione niż wyspecjalizowani sprzedawcy sprzętu do kina domowego.

Biały projektor z pilotem zdalnego sterowania
beamer-fernseher-kino-paar

W teście projektora liczy się przede wszystkim jakość obrazu, ponieważ jest to jedna z głównych cech projektora. Oczywiście istnieje również wiele innych punktów, które należy przetestować i przeanalizować w teście projektora. Oprócz jakości obrazu, pod uwagę brane są również takie aspekty jak moc światła, poziom hałasu i jakość wykonania . Aby test był jak najbardziej neutralny, powinien być zawsze przeprowadzany w tych samych warunkach. Dotyczy to zarówno materiału testowego, jak i środowiska testowego, w którym przeprowadzane są testy.

shutterstock_607670297_(1)

Podczas testowania projektora pomieszczenie powinno być w miarę możliwości całkowicie zaciemnione, aby żadne światło nie zakłócało projekcji ani wyniku na ekranie. Dotyczy to również ścian, sufitu i podłóg. Jeśli to możliwe, powinny one być ciemne i nie powodować żadnych odbić.

Test hałasu roboczego powinien mieć porównywalnewymagania, tylko pod względem akustycznym. Pomieszczenie powinno być zaprojektowane w taki sposób, aby hałas z zewnątrz nie przedostawał się do pomieszczenia podczas testu projektora i nie zniekształcał wyników. Dlatego też warto zaizolować pomieszczenie przed hałasem. Mikrofon powinien również zawsze znajdować się w tej samej odległości od wylotu wentylatora, aby zawsze była taka sama podstawa.

Oprócz mierzalnych wartości, charakterystyka testera również odgrywa rolę w teście projektora. Ludzkie oko dostrzega różnice, których kamera nie byłaby w stanie rozpoznać, zwłaszcza w przypadku subtelnych różnic w obrazie. To samo dotyczy słuchu. Często odbieramy dźwięki podprogowe, których mikrofon nie byłby w stanie zidentyfikować.

Oprócz charakterystyki urządzenia, w teście projektora uwzględniane są również inne cechy. Na przykład, cena wymiennych lamp lub zużycie energii mogą również odgrywać pewną rolę. Szczególnie ceny lamp zamiennych często odgrywają ważną rolę, zarówno w testach projektorów do kina domowego, jak i urządzeń biznesowych. W tym przypadku cena zakupu nie jest jedynym czynnikiem kosztowym, ponieważ lampy muszą być wymieniane po kilku tysiącach godzin. Inaczej jest tylko w przypadku projektorów LED.

thumbnail_beamerlampe

Samouczek

Wymiana lampy projektora

Czy wiesz, że bardzo łatwo jest samodzielnie wymienić lampę projektora? Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

kachel_kaufberater

Porady dotyczące zakupu projektora

Wypełniony najważniejszymi informacjami na temat zakupu projektora: technologia, funkcje, instalacja i wiele więcej wyjaśnione w zrozumiały sposób.
kachel_beamer_anschlie__en

Prawidłowe podłączenie projektora

Podłączenie projektora to nie fizyka jądrowa. Ten przewodnik sprawi, że będzie to jeszcze łatwiejsze.
kachel_kaufberater

Porady dotyczące zakupu płótna

Projektory i ekrany to gracze zespołowi. Wyjaśniamy, jaką rolę odgrywa dobry ekran projekcyjny w zespole z projektorem.
kachel_beamer_projektionsfeachenberechner

Kalkulator obszaru projekcji

Po prostu praktyczne narzędzie do obliczania odległości projekcji i rozmiaru projekcji. Wypróbuj!
Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy nadal masz pytania?

Chętnie doradzimy również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam swoje dane kontaktowe już teraz.