joshua-golde-qIu77BsFdds-unsplash

przewodnik po visunext

Najlepsze projektory 2023 do kina domowego i biznesu

Najlepsze listy od eksperta

Oto najlepsze projektory 2023 r. Dla lepszej orientacji przed zakupem nasi eksperci od projektorów przetestowali najlepsze projektory i zestawili je w przejrzystych listach top 5. Dzięki temu testowi projektorów możesz szybko znaleźć odpowiednie projektory do kina domowego, szkoły lub firmy. Niedrogie topowe urządzenia i zupełnie nowe funkcje od markowych producentów takich jak Epson, Acer, BenQ i wielu innych czekają na Ciebie!

Treść

Najlepsze projektory poniżej 2500 zł

Tanie projektory: czy coś takiego istnieje? Tak!!! Okazje poniżej 2500 zł, w zależności od modelu, już z rozdzielczością obrazu HD , 3D i/lub wieloma innymi funkcjami.

Najlepsze projektory poniżej 5000 zł

Projektory poniżej 5000 zł z jakością obrazu Full HD i funkcjami dla graczy. Najwyższa jakość zarówno dla kina domowego , jak i dłuższych sesji gier wideo.

Najlepsze projektory do kina domowego 2023 r

Oto nasi zwycięzcy w dziedzinie kina domowego z przesunięciem obiektywu, obliczaniem obrazu pośredniego Full HD i dobrym zoomem optycznym. W zestawieniu znalazło się również 4K UHD .

lg-hu810pw-forte-removebg-preview

1. miejsce

LG HU810PW Forte

  • rozdzielczość 4K UHD
  • Laserowe źródło światła
  • Obliczanie obrazu pośredniego
  • Funkcje SmartTV
  • Obsługa Dolby Atmos

Najlepsze projektory biznesowe 2023 r

Projektory te posiadają wszystkie cechy projektora biznesowego: dużą mobilność, dobrą rozdzielczość obrazu czy możliwość korzystania z Wi-Fi. Niektóre z nich posiadają funkcje Miracast i MHL .

Najlepsze projektory szkolne 2023 r

Te projektory szkolne zapewniają efektywne nauczanie. Jasne projektory o wysokiej rozdzielczości obrazu, liczne połączenia od VGA do HDMI i DisplayPort.

Najlepsze projektory HD 2023 r

Dobre wejście do kina domowego z rozdzielczościąFullHD lub WXGA i funkcjami multimedialnymi. Przystosowane do formatów obrazu 16:9 i 16:10. I równie dobrze nadają się dla fanów piłki nożnej.

Najlepsze projektory 4K 2023 r

Projektory 4K oferują fenomenalną jakość obrazu: czterokrotnie wyższa rozdzielczość Full HD w połączeniu z HDR zamieniają każdy salon w prawdziwe, wysokiej klasy kino domowe.

Najlepsze projektory do pracy na krótkich dystansach 2023 r

Projekcja z najmniejszej odległości: Jest to możliwe dzięki projektorom krótkodystansowym. Oszczędzające miejsce rozwiązanie jest idealne zarówno do sal lekcyjnych , jak i do kina domowego .

Test projektora

W dziedzinie elektroniki użytkowej, obecnie duża część urządzeń jest testowana przez wiele różnych czasopism branżowych czy instytucji. Dzięki tym testom konsumenci mogą uzyskać lepszy obraz produktów, ich jakości czy cech.

Najbardziej rozpowszechnione są na przykład testy telewizyjne, ale w segmencie kina domowego coraz częściej pojawiają się również testy projektorów. Zwykle znacznie trudniej jest zobaczyć projektor na żywo w akcji niż w przypadku telewizora, ponieważ sklepy elektryczne mają znacznie szerszy zasięg niż wyspecjalizowani sprzedawcy sprzętu do kina domowego.

Biały projektor z pilotem zdalnego sterowania
beamer-fernseher-kino-paar

W teście projektora ważna jest przede wszystkim jakość obrazu, gdyż jest to jedna z głównych cech projektora. Oczywiście istnieje wiele innych punktów, które powinny być sprawdzone i zbadane w teście projektora. Oprócz jakości obrazu, na porządku dziennym są takie aspekty jak moc światła, szumy pracy czy jakość wykonania. Aby test był jak najbardziej neutralny, powinien być przeprowadzany zawsze w tych samych warunkach. Dotyczy to zarówno materiału testowego, jak i środowiska, w którym odbywają się testy.

shutterstock_607670297_(1)

Podczas testowania projektora pomieszczenie powinno być w miarę możliwości całkowicie zaciemnione, aby żadne światło nie zakłócało projekcji ani wyniku na ekranie. Dotyczy to również ścian, sufitu i podłóg. Jeśli to możliwe, powinny być one ciemne i nie tworzyć żadnych odbić.

Test na szumy powinien mieć porównywalne warunki, tylko pod względem akustycznym. Tutaj pomieszczenie powinno być tak zaprojektowane, aby podczas testu projektorów nie dostawał się do niego hałas z zewnątrz i nie fałszował wyniku. Dlatego sensowne jest zaizolowanie pomieszczenia przed hałasem. Mikrofon powinien znajdować się wtedy zawsze w tej samej odległości od wylotu wentylatora, tak aby również tutaj istniała zawsze równa podstawa obliczania.

Oprócz wartości mierzalnych, test projektorów zależy również od właściwości testera. Szczególnie w przypadku drobnych różnic w obrazie, ludzkie oko dostrzega różnice, których kamera nie mogłaby obecnie wykryć. To samo dotyczy słuchu. Często odbierane są dźwięki podprogowe, których mikrofon nie byłby w stanie zidentyfikować.

Oprócz cech urządzenia, do testu projektorów wpływają również inne cechy. Na przykład ceny lamp wymiennych lub zużycie prądu również mogą odgrywać rolę. Szczególnie ceny lamp wymiennych często odgrywają ważną rolę, zarówno w testach projektorów do kina domowego , jak i urządzeń biznesowych. W tym przypadku cena zakupu nie jest jedynym czynnikiem kosztowym, gdyż wymiana lampy należy się po kilku tysiącach godzin. Jedynie w przypadku projektorów LED jest inaczej.

kachel_kaufberater

Przewodnik po projektorach

Wypełniony najważniejszymi informacjami na temat zakupu projektorów: technologia, funkcje, instalacja i wiele innych wyjaśnionych w zrozumiały sposób.
kachel_beamer_anschlie__en

Prawidłowe podłączenie projektora

Podłączenie projektora to nie czary. Dzięki temu poradnikowi jest to tym łatwiejsze.
kachel_kaufberater

Porady dotyczące zakupu płótna

Projektor i ekran to gracze zespołowi. Wyjaśniamy, jaką rolę odgrywa dobry ekran projektora w zespole z projektorem.
kachel_beamer_projektionsfeachenberechner

Kalkulator powierzchni projekcji

Po prostu praktyczne narzędzie do obliczania odległości projekcji i wielkości projekcji. Wypróbuj go!
Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy masz jeszcze inne pytania?

Chętnie doradzimy Ci również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam teraz swoje dane kontaktowe.