public-viewing-kneipe-fussball

przewodnik visunext

Projektor do publicznego oglądania Mistrzostw Europy w piłce nożnej

Publiczne oglądanie w ogródku piwnym, pubie i barze sportowym - jak to działa!

To już ten czas, Mistrzostwa Europy są tuż za rogiem! Wielu fanów piłki nożnej chce cieszyć sięMistrzostwami Europy na dużym ekranie i zaprosić znajomych do oglądania. Odkryj projektory światła dziennego, laserowe projektory telewizyjne i ekrany projekcyjne zapewniające wyjątkowe wrażenia podczas publicznego oglądania - zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz!

Wyjaśniamy, czego potrzebujesz do publicznego oglądania Mistrzostw Europy z prawdziwą atmosferą stadionu 4K!

Treść

Projekcje wewnętrzne i zewnętrzne: Ile lumenów potrzeba?

Jasność projektora jest jedną z najważniejszych cech w przypadku publicznych wydarzeń w pomieszczeniach i na zewnątrz. Im jaśniejszy jest projektor, tym łatwiej jest rozpoznać obraz na ekranie. Dotyczy to w szczególności projektorów używanych do wspólnego oglądania piłki nożnejw świetle dziennym lub na zewnątrz.

Ale ile lumenów potrzebuje projektor do użytku na zewnątrz i jak wpływa to na jakość obrazu? Jasność projektorów jest określana w lumenach ANSI. Aby zapewnić obraz o wysokim kontraście, projektor powinien być wyposażony w co najmniej 3000 lumenów. Większa liczba lumenów jest szczególnie korzystna, jeśli nie można całkowicie zaciemnić salonu lub kina domowego. Do publicznego oglądania w świetle dziennym polecamy specjalne projektory światła dziennego o jasności kilku tysięcy ANSI lumenów. Pozwala to na oglądanie meczów piłki nożnej z jasnym i mocnym obraz em nawet w świetle dziennym.

Jeśli chcesz oglądać mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w szczególnie dużym formacie, powinieneś zwrócić uwagę na określone wartości lumenów projektora. Im większa powierzchnia projekcyjna, tym wyższe powinny być wartości ANSI lumenów projektora. W ten sposób można zagwarantować intensywny kolorystycznie obraz nawet podczas oglądania na dużym ekranie!

Ile lumenów potrzebuje projektor światła dziennego do użytku publicznego?

Ikona szkoły podstawowej

W pomieszczeniach: od około 4000 ANSI lumenów

sonne-nobubble

Na zewnątrz: od około 6000 ANSI lumenów

Projektor światła dziennego do jasnych projekcji

Transmisja piłki nożnej z większym kontrastem: O czym należy pamiętać!

Jeśli chcesz oglądać mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej na tarasie lub w jasnym pomieszczeniu, powinieneś upewnić się, że projektor obsługuje wyświetlacz o wysokim kontraście. Kontrast projekcji to różnica między najjaśniejszym i najciemniejszym pikselem. Im większa jest ta różnica, tym wyższy kontrast wyświetlanego obrazu. Obraz o wysokim kontraście wydaje się bardziej żywy i ekscytujący, a zatem znacząco przyczynia się do udanego oglądania przez publiczność.

W przypadku projektorów informacje o kontraście są podawane jako wartość współczynnika, podobnie jak w przypadku wyświetlaczy, monitorów i telewizorów.

Odpowiednia wartość kontrastu dla projektorów zewnętrznych

Szczególnie w przypadku projekcji na zewnątrz, należy upewnić się, że wybrany projektor jest wyposażony w wystarczającą moc światła.

Ale który projektor nadaje się do użytku na zewnątrz? W przypadku pomieszczenia lub obszaru, który musi być dobrze zaciemniony, odpowiednia jest wartość kontrastu wynosząca około 10 000:1.

Jeśli projektor ma być używany do publicznego oglądania piłki nożnej w ogrodzie lub na tarasie, należy zadbać o to, aby jego kontrast wynosił około 50 000:1 lub więcej. Oznacza to, że można cieszyć się projekcjami o wysokim kontraście nawet na zewnątrz!

Publiczne oglądanie w świetle dziennym: jak prawidłowo przyciemnić pomieszczenie!

Aby uzyskać wyraźnie rozpoznawalny obraz projekcyjny w świetle dziennym, pomieszczenie, w którym ma być wyświetlany, powinno być dobrze zaciemnione. Aby uzyskać projekcję o wysokim kontraście, światło nie powinno wpadać do pomieszczenia przez okna lub drzwi. Ponieważ nie zawsze jest to możliwe, pomocny może być jasny projektor światła dzien nego.

Jeśli chcesz oglądać mecze piłki nożnej na tarasie lub w ogrodzie, powinieneś użyć pomocy takich jak pawilon lub namiot. W ten sposób miejsce projekcji może być osłonięte przed światłem i zaciemnione.

Rozdzielczość obrazu i odległość między fotelami: jak uzyskać optymalne proporcje obrazu

Aby móc oglądać mecze piłki nożnej w najlepszej jakości, należy upewnić się, że projektor może wyświetlać obraz w dobrej rozdzielczości. RozdzielczośćWXGA (1280 x 800 pikseli) jest minimalnym standardem zapewniającym dobrą ostrość obrazu. Zalecany jest projektor o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli), aby można było cieszyć się pełną jakością obrazu.

sitzabstand-grafik

Zasada dotycząca optymalnej odległości między widzami jest następująca: im niższa rozdzielczość obrazu, tym większa powinna być odległość między widzem a ekranem. Dzięki bardzo wysokiej rozdzielczości obrazu, w przypadku projektorów 4K (3840 x 2160 pikseli) odległość między widzem a ekranem można zmniejszyć do 1-krotności szerokości ekranu. Oznacza to, że obraz pozostaje wysokiej jakości i ostry jak brzytwa, nawet w przypadku publicznego oglądania na małej przestrzeni!

projektor 4K zapewniający ostre jak brzytwa projekcje

Najlepsza technologia projekcji do wyświetlania publicznego

W zależności od producenta i modelu, w projektorach stosowane są różne technologie projekcji. Najbardziej znane technologie to DLP (Digital Light Processing) i LCD (Liquid Crystal Display). Przy wyborze odpowiedniego projektora do publicznego wyświetlania szczególnie ważna jest intensywność światła projektora. Projektory z technologią LCD są stosunkowo jaśniejsze niż projektory DLP. Abyś mógł cieszyć się meczami Mistrzostw Europy w piłce nożnej na świeżym powietrzu, powinieneś zwrócić na to szczególną uwagę . Projektory DLP są już jednak dostępne w niższym segmencie cenowym z wyświetlaczem 4K o wysokiej rozdzielczości.

adobestock_204483591

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych technologiach projektorów? W naszym " Przewodniku zakupu projektora" i "Porównaniu technologii projektorów " dowiesz się wszystkiego na temat porównania projektorów DLP i LCD!

Najlepsze funkcje projektora do wyświetlania publicznego

Aby uprościć instalację i ustawienie projektora do wyświetlania publicznego, istnieje kilka przydatnych funkcji projektora. Wyjaśniamy, w jaki sposób te funkcje poprawiają jakość projekcji!

Najważniejsze wydarzenia z naszego projektora piłkarskiego!

Ekran do projektora EM: Który ekran zapewnia najlepszy efekt?

Projektor umożliwia wyświetlanie obrazu na różnych powierzchniach - czy to na profesjonalnym ekranie projekcyjnym, czy na białej ścianie w salonie. Aby uzyskać najlepszy możliwy obraz podczas publicznego oglądania, zdecydowanie powinieneś zdecydować się na ekran projekcyjny . W ten sposób możesz cieszyć się meczami Mistrzostw Europy w piłce nożnej z dobrym odwzorowaniem kolorów i jeszcze lepszym kontrastem niż na przykład na zwykłej ścianie!

heimkino-fussball-projektion

Ekrany mobilne: idealne do spontanicznego oglądania publicznego

Ekrany mobilne są łatwe w transporcie i konfiguracji. Dzięki temu idealnie nadają się do użytku publicznego w różnych lokalizacjach - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ekrany mobilneobejmują ekrany na statywie, ekrany ultramobilne i mobilne ekrany ram owe.

Mobilne ekrany dla spontanicznych wydarzeń publicznych

Ekrany stacjonarne: Stała instalacja w kinie domowym lub barze sportowym

Szukasz ekranu, który możesz wykorzystać na stałe do wszechstronnych projekcji nawet po Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej? Do stałej instalacji w barze sportowym lub we własnym kinie domowym idealny jest ekran stacjonarny. Ekrany stacjonarne obejmują ekrany z napędem, ekrany sufitowe i ekrany ramowe.

Stacjonarne ekrany zapewniające stadionową atmosferę w kinie domowym lub barze sportowym

Który ekran nadaje się do użytku na zewnątrz?

Nadmuchaj zamiast montować: Nadmuchiwany ekran zewnętrzny firmy celexon to prawdziwy hit wśród ekranów projekcyjnych na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Jest lekki i można go zmontować i zdemontować przy użyciu kilku narzędzi i niewielkiego wysiłku. Dzięki szerokości obrazu wynoszącej ponad 3 metry, ekran zewnętrzny celexon oferuje dużą powierzchnię projekcyjną, dzięki czemu wszyscy widzowie mogą śledzić mecz Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Głośniki projektora zapewniające prawdziwą stadionową atmosferę

Ważnym czynnikiem atmosferycznym podczas meczów o mistrzostwo w piłce nożnej jest hałas w tle na stadionie, celebracja bramek i oczywiście ekscytujący komentarz komentatorów meczu. Dobre głośniki do projektora są niezbędne do przekazania tej atmosfery widzom przed ekranem. Do wyboru są głośniki pasywne i aktywne.

Aktywne głośniki

Głośniki aktywne nie wymagają dodatkowego wzmocnienia. Można je podłączyć bezpośrednio do projektora za pomocą 3,5-milimetrowego gniazda. Ponieważ jednak wymagają zewnętrznego źródła zasilania, ich umiejscowienie jest ograniczone ze względu na długość kabla zasilającego.

Głośnik pasywny

Głośniki pasywne są używane w połączeniu z amplitunerem AV lub wzmacniaczem mocy. Dlatego też nadają się one głównie do zamkniętych pomieszczeń i są przeważnie ustawiane i instalowane jako system surround 5.1. Jedną z zalet głośników pasywnych jest możliwość prowadzenia długich przewodów.

Szukasz dobrego głośnika do projektora? Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby uzyskać doskonałą jakość dźwięku w naszym przewodniku po głośnikach do projektorów!

Więcej o świetnie brzmiących głośnikach do projektorów

Prawidłowa konfiguracja i podłączenie projektora

3 szybkie wskazówki: Skonfiguruj projektor

usb-nobubble

1. Do transmisji sygnału należy użyć kabla HDMI, Displayport lub DVI.

Płótna z ikonami

2. Ustaw projektor możliwie równolegle do ekranu.

projektionsabstand-distance-nobubble

3. Skorzystaj z naszego "Kalkulatora obszaru projekcji", aby określić odpowiednią odległość projekcji.

Jeśli nie mamy możliwości położenia kabla, najlepiej skorzystać z wersji bezprzewodowej. Idealnie nadaje się do tego bezprzewodowy zestaw celexon WHD30M - 4K Expert HDMI. Oferuje on transmisję 4K do 30 metrów z wyraźnym widokiem i przesyła sygnał WUXGA.

Jak prawidłowo podłączyć projektor, dowiesz się z naszego przewodnika "Prawidłowe podłączanie projektora". W naszym przewodniku zakupu projektora wyjaśniamy, jak prawidłowo ustawić projektor.

Twój osobisty kontakt

Czy nadal masz pytania?

Chętnie doradzimy również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail!