heimkino-fussball-projektion

przewodnik visunext

Projektor kina domowego do wyświetlania wydarzeń piłkarskich na dużym ekranie

Wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o projektorach piłkarskich, ekranach i rozwiązaniach audio!

Pokażemy Ci, co musisz wiedzieć, szukając odpowiedniego projektora na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej! Fani piłki nożnej, entuzjaści kina domowego i profesjonaliści z branży hotelarskiej znajdą tutaj liczne rekomendacje produktów, instrukcje i porady dotyczące zakupu projekt ora na Mistrzostwa Europy.

Treść

Jaki jest najlepszy sposób na świętowanie Mistrzostw Europy w piłce nożnej? Najlepiej w salonie z projektorem piłkarskim i dopasowanym ekranem projekcyjnym. Przetestowaliśmy wszystkie polecane produkty i zaktualizowaliśmy je pod kątem maksymalnego komfortu i kompatybilności.

Czy wolisz oglądać Mistrzostwa Europy na zewnątrz w ogrodzie na ekranie zewnętrznym? W takim razie zebraliśmy kilka ważnych wskazówek w naszym przewodniku zakupu projektora do oglądania publicznego!

sport-nobubble-inverted

Idealny projektor piłkarski - na co zwrócić uwagę?

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze projektora do transmisji piłkarskich? Która technologia najlepiej nadaje się do projekcji piłkarskich? Jakie są przydatne funkcje? Podsumowaliśmy 4 najważniejsze punkty , które należy wziąć pod uwagę przy wyborze projektora piłkar skiego.

1. Moc światła (lumen) - Jak jasny musi być projektor piłkarski?

Pokój dzienny z projektorem na stole, który wyświetla obraz na ekran

Projektor piłkarski do salonu

Aby uzyskać dobrą jakość obrazu z projektora w salonie, powinien on oferować co najmniej 3000 do 4000 lumenów . Należy jednak mieć to na uwadze: Projektory LCD są nieco jaśniejsze niż projektory DLP o tej samej wartości lumenów. Dlatego też: jeśli zdecydujesz się na projektor DLP, wybierz taki o wyższej wartości lumenów.

Ekran i projektory na tarasie

Projekcje na tarasie

Chcesz używać projektora również na tarasie? Projektor o jasności od 3000 do 4000 lumenów może również zapewnić doskonały obraz podczas meczów odbywających się wieczorem. W przypadku meczów, które odbywają się po południu, projektor musi być znacznie jaśniejszy. W naszym przewodniku zakupu projektora do publicznego oglądania możesz dowiedzieć się, jakiego sprzętu technicznego potrzebujesz do publicznego oglądania we własnym ogrodzie.

2. Rozdzielczość - Jak ostry powinien być wyświetlany obraz?

Ikona 4K Ultra HD

Ultra-ostry wyświetlacz dla entuzjastów kina domowego

Profesjonaliści kina domowego przysięgają na rozdzielczość 4K. Przy rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli oferuje ona czterokrotnie więcej pikseli niż Full HD, a tym samym zapewnia jeszcze ostrzejsze i bardziej szczegółowe projekcje.

Ikona Full HD 1080p

Odpowiednia rozdzielczość dla zwykłych widzów

Rozdzielczość Full HD jest całkowicie wystarczająca do okazjonalnego oglądania piłki nożnej lub wieczornego programu telewizyjnego. Rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli w formacie 16:9 zapewnia wystarczającą ilość pikseli do oglądania meczów piłki nożnej i filmów.

Żarówka z ikoną

Filmy i piłka nożna w 4K

Serwisy streamingowe takie jak Netflix, Amazon Prime i Disney+ mają w swoim portfolio wiele filmów w rozdzielczości 4K. Dostawcy telewizji na żywo, tacy jak Sky Go, Telekom Magenta i DAZN, pokazują również wydarzenia sportowe, takie jak Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 4K. Jeśli szukasz nowoczesnego projektora, wybierz projektor 4K.

3. Połączenia - Jakie urządzenia chcesz podłączyć do projektora?

Icon Top Connections

Freestyle - te połączenia sprawiają, że projektor jest jeszcze bardziej wszechstronny!

Zwłaszcza nowe projektory laserowe często wykorzystują złącze USB-C jako dodatek do HDMI. Podobnie jak HDMI, USB-C również przesyła obraz i dźwięk w wysokiej jakości. Dane i zasilanie są również przesyłane przez kabel USB -C. Ponieważ wiele tabletów, laptopów i telefonów komórkowych ma również złącze USB-C, można je podłączyć bezpośrednio do projektora. Pozwala to na strumieniowanie meczu piłki nożnej na laptopie i łatwe podłączenie go do projektora.

Połączenia ikon

Obowiązkowe - potrzebujesz tych połączeń!

Nowy projektor powinien być wyposażony w co najmniej jedno złącze HDMI. Złącze HDMI przesyła sygnały wideo i audio cyfrowo i w wysokiej jakości. Za pomocą złącza HDMI można podłączyć bezpośrednio do projektora konsole do gier, odtwarzacze strumieniowe lub odtwarzacze Blu-ray. Projektor powinien być także wyposażony w złącze jack 3,5 mm. Można go użyć do podłączenia zewnętrznego głośnika lub soundbara do projektora.

4. Funkcje - co jeszcze powinien potrafić projektor?

objektiv-nobubble

Elastyczna optyka

Wiele projektorów ma zoom 1,1x lub 1,2x. Oznacza to, że jesteś dość ograniczony przy wyborze odległości od projektora do ekranu. Z kolei projektory z elastyczną optyką oferują zoom od 1,6x do 2,1x. Pozwala to na elastyczne dostosowanie odległości między projektorem a ekranem. Możesz skorzystać z naszego kalkulatora powierzchni projekcyjnej, aby sprawdzić, czy każdy model projektora jest odpowiedni do Twojego salonu.

Ikona LensShift

Przesunięcie obiektywu

Projektor z funkcją przesunięcia obiektywu umożliwia przesuwanie obrazu w pionie i poziomie bez konieczności przesuwania lub pochylania projektora. Zaletą funkcji przesunięcia obiektywu jest możliwość przesunięcia obrazu bardziej w dół i zawieszenia projektora bliżej sufitu, zwłaszcza w przypadku instalacji na suficie. Niewielkie niedokładności w ustawieniu projektora można łatwo skorygować.

Interpolacja ramki ikony

Obliczanie obrazu pośredniego

W przypadku szybkich sekwencji obrazu, na przykład w piłce nożnej lub wyścigach, funkcja obliczania obrazu pośredniego jest zaletą projektora. Projektory, które nie mają tej funkcji, często wykazują rozmycie obrazu, gdy kamera szybko się obraca. Wstawienie oblicz onych obrazów pośrednich sprawia, że obraz jest znacznie płynniejszy.

wireless-nobubble

Transmisja bezprzewodowa

Transmisja bezprzewodowa staje się coraz bardziej popularna. Dostępne są różne opcje: Niektóre projektory oferują funkcje Smart TV, dzięki czemu można uzyskać dostęp do aplikacji z serwisów streamingowych bezpośrednio za pośrednictwem projektora. Można również nawiązać połączenie bezprzewodowe za pośrednictwem Miracast lub AirPlay. Alternatywnie, można rozszerzyć te funkcje za pomocą adaptera Mi racast lub za pośrednictwem Apple TV.

Najważniejsze wydarzenia z naszego projektora piłkarskiego!

leinwandtyp-nobubble-inverted

Idealny ekran do oglądania piłki nożnej

Podstawowe rozróżnienie dotyczy ekranów mobilnych i stacjonarnych. Przy wyborze ekranu ważne jest, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca między ekranem a miejscem do siedzenia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszych poradach dotyczących zakupu projektora.

Płótna z ikonami

Stacjonarne ekrany - dla stadionowej atmosfery w salonie

Jeśli projektor jest na stałe zainstalowany w salonie, zalecamy ekran stacjonarny. Dzięki ekranowi stacjonarnemu można skonfigurować salon lub salę kina domowego tak, aby jak najlepiej wykorzystać projektor w dłuższej perspektywie. Ekrany stacjonarne są montowane na suficie lub ścianie, w zależności od modelu. Ekrany zwijane i z napędem można zwinąć po użyciu i zniknąć z pola widzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszym przewodniku zakupu ekranów.

Icon Tripod Screen

Mobilne ekrany - na spontaniczne spotkania fanów

Jeśli używasz projektora tylko okazjonalnie lub często go transportujesz, najlepiej jest użyć ekranu mobilnego. W przypadku ekranów mobilnych można wybierać między ekranami na statywie, ekranamiultramobilnymi i ekranami z ruchomą ramą. Poszczególne zalety można znaleźć w naszym przewodniku zakupu ekranów.

Najważniejsze cechy naszego ekranu projektora!

audio-nobubble-inverted

Systemy dźwiękowe zapewniające atmosferę na stadionie

Tylko odpowiedni dźwięk na stadionie sprawia, że piłka nożna jest kompletna! Wszystkie mecze piłki noż nej są obecnie transmitowane w systemie Dolby Digital 5.1. Dzięki systemowi surround jesteś idealnie wyposażony. Mamy również odpowiednie rozwiązanie dla mobilnych zgromadzeń kibiców.

Twój osobisty kontakt

Który ekran i który projektor są odpowiednie?

Jeśli szukasz odpowiedniego ekranu do swojego projektora, nasi eksperci produktowi z przyjemnością Ci pomogą!