Kupuj ekrany do projektorów online od ekspertów!

Gdy chodzi o najlepszą możliwą jakość obrazu, nie wystarczy tapetowana lub malowana ściana w pokoju. Wynika to z natury i właściwości fizycznych powierzchni projekcyjnych.

Treść

Ekrany wykonane są ze specjalnego materiału o delikatnej strukturze. Skupiają one wyświetlane światło, a następnie je odbijają. Najlepszą jakość produktu zapewniają znani producenci tacy jak  celexon, Projecta czy DELUXX.

Współczynnik wzmocnienia: Gain

Zanim kupisz ekran projekcyjny, zwróć uwagę na podany współczynnik wzmocnienia (Gain). Współczynnik wzmocnienia decyduje o tym w jakiej jakości zobaczysz wyświetlany obraz.

Format ekranu: 1:1, 4:3 czy 16:9?

Format ekranu zależy zazwyczaj od wyjściowego formatu projektora.

formate_leinwaende_16-9

format 16:9

Popularny format 16:9 najlepiej sprawdza się w projektorach o rozdzielczości Full HD, HD ready i 4K (3840 x 2160). Te rozdzielczości obrazu odpowiadają proporcjom 16:9. Powierzchnia projekcyjna ekranu jest całkowicie wypełniona przez wyświetlany obraz.
formate_leinwaende_16-10

16:10 Format

Dostępne są również ekrany o proporcjach 16:10. Wielkość ekranu odpowiada tu pełnoformatowej rozdzielczości WXGA oraz rozdzielczości WUXGA.
formate_leinwaende_1-1_4-3

format 1:1 i 4:3

Wciąż popularne są również formaty ekranów 1:1 i 4:3. Zaletą jest tu możliwość dopasowania obrazu projekcyjnego na ekranie do wysokości pomieszczenia. Ekran w formacie 1:1 jest również ciekawym rozwiązaniem dla rzutników.

Rodzaje ekranów: ekrany stacjonarne lub przenośne

Rodzaj wybranego ekranu zależy od dostępnej przestrzeni, celu użytkowania oraz charakteru pomieszczenia lub ścian. Ekrany stacjonarne przeznaczone są do stałego montażu na ścianie lub suficie. Nadają się zarówno dla użytkowników biznesowych, jak i kina domowegoMobilne ekrany są idealne, jeśli często jesteś w ruchu - podczas prezentacji, wykładów, szkoleń czy warsztatów.

Pokój dzienny z projektorem na stole, który wyświetla obraz na ekran

Ekrany stacjonarne: mocne i trwałe

Ekrany stacjonarne często oferują dowolne opcje montażu: Jeśli masz pokój o dużej powierzchni ścian, ekran ramowy jest idealnym rozwiązaniem.

Zamień swój salon w profesjonalne kino domowe!
Ekran i projektory na tarasie

Ekrany mobilne: gotowe do użycia w każdej przestrzeni

Szukasz ekranu na spotkania w swojej firmie? W takim razie zdecyduj się na mobilny ekran projekcyjny. Mobilne ekrany, takie jak ekrany na trójnogu, można szybko rozstawić i złożyć.

Możesz również korzystać z zalet mobilnych ekranów w domu: Spędzaj przytulne wieczory w ogrodzie z ulubionym serialem lub oglądaj mecz piłki nożnej razem z przyjaciółmi w namiocie imprezowym.

Ekrany do zabudowy sufitowej: dyskretne i wygodne

Ekran wbudowany bezpośrednio w sufit to najbardziej eleganckie rozwiązanie montażowe: po zwinięciu jest prawie niezauważalny, a w razie potrzeby można go wygodnie rozwinąć za pomocą przycisku.  

Jeśli ekran projekcyjny wpuszczony w sufit znajduje się na przykład przed frontem okna w biurze, można go zwinąć po użyciu. Dzięki temu światło dzienne nie jest stale zasłaniane przez ekran.   

Do wyboru są trzy warianty sterowania ekranem:

leinwand-schalter-nobubble-kein-abstand

Przełącznik

Ikona Połączenie między urządzeniami

Trigger

Pilot Icon

Pilot radiowy

Zestaw montażowy zawiera wszelkie niezbędne elementy.

Sterowanie ekranem

Ekrany można obsługiwać ręcznie lub elektrycznie za pomocą wbudowanego silnika:

Akcesoria do ekranów: dla bezpiecznego montażu i łatwej obsługi

W naszych akcesoriach do ekranów projekcyjnych znajdziesz odpowiednie uchwyty (np. sufitowe i ścienne), a także dodatkowe elementy obsługi i sterowania, takie jak Triggery i piloty do ekranów projekcyjnych, które zapewnią Ci większy komfort użytkowania.

Dla bezpiecznego transportu ekranu projekcyjnego oferujemy również miękkie pokrowce na ekrany projekcyjne na trójnogu.

Wybór ekranu w trzech krokach

raum-nobubble

2. Dostępna przestrzeń

Ile miejsca i jaka ściana jest dostępna?

Decydujące znaczenie mają tutaj: projektory i wielkość pomieszczenia. Nasz kalkulator powierzchni projekcyjnej obliczy dla Państwa odpowiednią odległość i format ekranu.

sonne-nobubble

3. Jasność pomieszczenia

Czy można zaciemnić pomieszczenie?

  • Tak: Współczynnik wzmocnienia 1,0 do 1,5
  • Nie: Współczynnik wzmocnienia powyżej 1,5

Ekrany z wyższym współczynnikiem wzmocnienia tylko nieznacznie wzmacniają światło projekcji. Nadal wymagany jest jasny projektor o jasności conajmniej 3 000 ANSI lumenów.

Rozwiązania personalizowane

W przypadku ekranu na zamówienie, to Ty określasz rozmiar tkaniny, kolor kasety oraz dodatkowe właściwości tkaniny. Otrzymujesz najlepszą jakość od znanych producentów takich jak celexon, Projecta i DELUXX.

heimkino-keller
classroom-1910014_1920 (1)