Chciałbyś kupić projektory online?

Chcesz kupić projektory? Wybór projektorów jest ogromny. A podjęcie decyzji o wyborze ulubionego często nie jest łatwe. Zebraliśmy dla Ciebie tylko najlepsze projektory według marek. Skorzystaj z wyszukiwania projektorów według marki, aby szybko znaleźć swój ulubiony beamer. Acer, Epson, Optoma czy Panasonic: każda marka ma swoje zalety i cechy. Dowiedz się, które z nich są w szczegółowych opisach produktów i w naszych projektach.

Treść

Biznes, kino domowe czy edukacja: Właściwe projektory dla każdego

Projektory są dostępne dla różnych obszarów zastosowań. Wymagania dotyczące funkcji i wyposażenia projektora są odpowiednio duże. W kategorii projektory według obszarów zastosowań znajdziesz w naszym sklepie projektory, które szczególnie nadają się do określonego obszaru:

Nasza rada

Symbol danego obszaru zastosowania i wartość przydatności w procentach pozwalają zorientować się, do jakiego obszaru zastosowania najlepiej nadaje się dany projektor.

Projektory: DLP, 3LCD & Co.

Projektory decydująnie tylko o tym, co widzisz, ale także o tym, jak to widzisz: wierne kolory lub silne kontrasty, dobrze oświetlony ekran projekcyjny lub szczegółowe obrazy. Na przykład bogate kolory i szczegółowe obrazy są ważniejsze dlaprzyjemności korzystania z kina domowego niż dla  prezentacji biznesowych w jasnych salach konferencyjnych. W tym przypadku jest to raczej kwestia technologii jasnych projektorów. Sprawdzone projektory to DLP (Digital Light Processing) i 3LCD (3 Panel Liquid Crystal Display).

Każda z technologii projektorów ma swoje zalety

U nas znajdziesz projektory we wszystkich znanych technologiach: od 3LCD do LCoS. Która technologia jest Twoją ulubioną?

dlp-inverted

DLP

oferuje silne kontrasty i ogólnie dobre odwzorowanie obrazu, ale nieco niższą wydajność świetlną.
3lcd-inverted

3LCD

punktuje bogatymi i żywymi kolorami oraz dobrymi wartościami jasności (ANSI lumeny). Oferuje jednak stosunkowo niski kontrast.
lcos-sxrd-inverted

LCoS, SXRD

oraz inne innowacyjne techniki generowania światła z wykorzystaniem diod LED i laserów oferują znacznie lepszą jakość obrazu i energooszczędne projektory o długiej żywotności.

Ile kosztują dobre projektory?

To zależy od tego, jak i gdzie chcesz używać projektora. Na przykład projektor do kina domowego musi spełniać inne wymagania niż projektor szkolny. Decydujące znaczenie mają właściwości techniczne; im lepsze właściwości techniczne projektora, tym droższe urządzenie. Do tych cech należą: rozdzielczość obrazu, natężenie światła, technologia generowania światła (np. DLP, LED), technologia projekcji oraz cechy projektora.

Pod względem cech technicznych projektory można z grubsza podzielić na cztery klasy cenowe:

ok. 250 - 500 €

Projektory na poziomie podstawowym

W tym przedziale cenowym znajdziesz projektory do kina domowego, jak również projektory do biura lub klasy.Projektory te nie mają wysokiej mocy świetlnej i rozdzielczości obrazu, ale są niedrogie i bardzo dobrze nadają się do użytku podstawowego .

ok. 500 - 900 €

Projektor średniej klasy

W tym przedziale cenowym znajdziemy również projektory do kina domowego, a także projektory do biura lub sali lekcyjnej. Jednak te projektory są znacznie bardziej wydajne i zaawansowane technicznie niż projektory z niższego przedziału cenowego.

ok. 900 - 1500 €

Projektor klasy wyższej

W tym przedziale cenowym projektory są znacznie mocniejsze i lepiej wyposażone niż projektory z niższych przedziałów cenowych. Można tu już znaleźć projektory z 4K E-Shift, a także projektory z laserowym źródłem światła. Ponieważ projektory z wyższej klasy są zazwyczaj jaśniejsze od urządzeń z niższej półki cenowej, polecamy te projektory szczególnie do pomieszczeń, które można zaciemnić tylko w ograniczonym stopniu.

od ok. 1500 €

Projektory wysokiej klasy

Oczywiście projektory powyżej wymienionych przedziałów cenowych są również u nas dostępne. Są one z reguły lepiej wyposażone i nadają się do poszczególnych obszarów zastosowań. Należą do nich na przykład projektory instalacyjne i projektory do kina domowego 4K.

Projektory w każdym przedziale cenowym znajdziesz wnaszym aktualnym teście projektorów. Ekran pasujący do projektora znajdziesz również w naszym teście dużych ekranów do projektorów.