shutterstock_183324860-b

Optymalne wyposażenie sal konferencyjnych

Sprzęt multimedialny do dużych pomieszczeń

Duże sale są często wykorzystywane do organizacji seminariów, szkoleń lub spotkań. Liczba uczestników jest bardzo zróżnicowana w zależności od wydarzenia, od kilku uczestników do 100 osób lub więcej. Dlatego ważne jest, aby wybrać i zainstalować odpowiednią technologię medialną.

Treść

Jeśli nie jest możliwe całkowite zaciemnienie pomieszczenia, należy na przykład wybrać projektor o dużej intensywności światła, dzięki czemu będzie można zaoferować dobrą jakość obrazu. To, jak duży musi być Twój ekran, zależy oczywiście od wielkości pomieszczenia. Wielkość ekranu ustalana jest indywidualnie.

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Nasze mocne strony i kompetencje

 • 15 letnie doświadczenie AV oraz  profesjonalnego doradztwo B2B
 • rozbudowana sieć partnerska uznanych dostawców usług i producentów
 • doskonałe wsparcie klienta
 • szybka obsługa projektów

Rozwiązania dla dużych pomieszczeń

Oferujemy następujące warianty rozwiązań dla dużych pomieszczeń. Zajmujemy się dla Państwa planowaniem oraz doborem odpowiednich urządzeń.

Installationsbeamer-Leinwand-398x353

Jasny projektor i ekran stacjonarny

 • dobrze nadaje się do dużych i bardzo dużych pomieszczeń
 • ekrany wpuszczane do wbudowania w sufit
 • jasny projektor z opcjonalną wymienną optyką
 • przesunięcie obiektywu dla optymalnego wyrównania obrazu
 • transmisja obrazu przez HDBaseT
Żarówka z ikoną

Wydajność świetlna

10.000 lumenów (minimum) w przypadku projektorów LCD i 11 000 lum enów (minimum) w przypadku projektorów DLP dla ekranu o szerokości około czterech metrów w pomieszczeniu, które jest tylko częściowo zaciemnione.
Rozdzielczość ikony

Rozdzielczość obrazu

Full HD (1.920 x 1.080) w formacie 16:9 lub WUXGA (1.920 x 1.200) w formacie 16:10.
Narzędzie do tworzenia ikon

Montaż

Ekran powinien być zamontowany w suficie podwieszanym tak, aby nie wpływał na obraz w pomieszczeniu. Jeśli w pomieszczeniu nie ma sufitu podwieszanego, zalecany jest montaż w suficie. Dotyczy to również projektora.

Wskazówka eksperta:

Ponieważ projektor jest zwykle zainstalowany daleko od miejsca, w którym stoi prelegent lub prezenter, zaleca się przesyłanie sygnału za pomocą HDBaseT. Za pomocą odpowiedniego przełącznika można wybrać różne połączenia. Sygnał jest następnie przesyłany do projektora przez HDBaseT.
Sprechstellen-383x332

Sprzęt audio z pulpitem mikrofonowym

 • możliwość wyboru różnych klas głośników
 • możliwość wyboru klasy mocy w zależności od wielkości pomieszczenia
 • stacja mowy dla głównego mówcy i osób dodatkowych
Płótna z ikonami

Typ instalacji

Rodzaj instalacji zależy od tego, czy głośniki mają być zainstalowane na ścianie, na suficie czy w suficie. W przypadku sufitu podwieszanego zalecamy zastosowanie głośników wpuszczanych.
Obiekt Ikona

Z transformatorem lub bez

Przy okablowaniu głośników, w zależności od wielkości pomieszczenia, mają Państwo do wyboru głośniki konwencjonalne lub głośniki 100 V z wbudowanymi transformatorami. Stosuje się je zawsze wtedy, gdy odległość, jaką pokonuje kabel audio od pulpitu mikrofonowego do samego głośnika, jest zbyt duża, aby zapewnić dobrą transmisję sygnału. W przypadku głośnika z transformatorem przekrój przewodu jest mniej decydujący.
Ikona Mikrofon

Stacja interkomowa

Oprócz mikrofonu, jednostka mikrofonowa zwykle zawiera również technologię wzmacniacza. Stamtąd możesz dostosować głośność i inne ustawienia. Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić komponenty.

Wskazówka eksperta:

Przy planowaniu pomieszczenia zwróć uwagę, czy potrzebujesz tylko jednego pulpitu mikrofonowego dla moderatora, czy też w razie potrzeby dodatkowych podstacji. Późniejsza instalacja podstacji jest skomplikowana i powoduje wysokie koszty.

Nasze rekomendacje projektorów

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy masz jeszcze inne pytania?

Chętnie doradzimy Ci również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam teraz swoje dane kontaktowe.