heimkino-keller

Rozwiązania dla klientów prywatnych

Odpowiedni sprzęt audio i wideo do piwnicy kina domowego

Piwnica często nadaje się na pomieszczenie kina domowego. Urządzanie kina domowego w pomieszczeniach piwnicznych wymaga jednak precyzyjnego planowania, ponieważ wymiary pomieszczenia i warunki oświetleniowe odgrywają decydującą rolę w prawidłowym rozmieszczeniu i montażu poszczególnych komponentów AV.

Treść

W zależności od warunków wyjściowych stosuje się różne rodzaje i modele urządzeń : od projektorów, przez ekrany , po systemy surround. Wybór i instalacja urządzeń zaplanowana i przeprowadzona przez eksperta oszczędza Ci wiele czasu i wysiłku. Otrzymujesz rozwiązanie kina domowego dla pomieszczeń piwnicznych z jednego źródła.

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Nasze mocne strony i kompetencje

 • 15 letnie doświadczenie AV oraz profesjonalne doradztwo B2B
 • Rozbudowana sieć partnerska uznanych dostawców usług i producentów
 • Doskonałe wsparcie klienta
 • Szybka obsługa projektów

Rozwiązania dla idealnej piwnicy z kinem domowym

Oferujemy następujące warianty rozwiązań dla piwnic o dowolnej wielkości pomieszczenia. Zajmujemy się dla Państwa planowaniem, wyborem i dostawą urządzeń.

Acer-Beamer-transparent

Potężne projektory

 • Przesunięcie obiektywu dla elastycznego pozycjonowania obrazu
 • Elastyczny układ optyczny może oszczędzić konieczności przebudowy
 • Cichy projektor nie rozprasza z powodu hałasu podczas pracy
 • Funkcje takie jak kalkulacja międzyklatkowa zapewniają lepszy obraz
Kontrast ikony

Kontrast

Kontrast odgrywa w projektorze kina domowego do pomieszczenia w piwnicy ważniejszą rolę niż moc światła. Pomieszczenie może być całkowicie zaciemnione. Wysoki kontrast zapewnia wysoki poziom czerni, a w nowszych projektorach korzystnie wpływa na wyświetlanie HDR.

Rozdzielczość ikony

Rozdzielczość obrazu

Full HD (1 920 x 1 080) w formacie 16:9 lub 4K (3 840 x 2 160) w formacie 16:9.

Narzędzie do tworzenia ikon

Montaż

Montaż sufitowy za pomocą uchwytu sufitowego lub umieszczenie (w pozycji pionowej) na szafce. W tym celu projektor musi jednak posiadać silną funkcję pionowego przesunięcia obiektywu.

Wskazówka eksperta:

Projektory do kina domowego z elastyczną optyką i funkcją lens shift oszczędzają wiele kłopotów podczas instalacji. Obraz jest również znacznie łatwiejszy do ustawienia na ekranie. Nasi wyszkoleni eksperci chętnie udzielą Państwu doradztwa w zakresie wyboru i planowania rozwiązania projektora i ekranu!
Canvas

Ekrany dla idealnego kina domowego

 • Dla optymalnego wyniku projekcji
 • Czarna ramka do obramowania obrazu
 • Do piwnicy z kinem domowym, ekran ramowy jest optymalnym rozwiązaniem, ponieważ nikomu nie przeszkadza 
 • Ekrany ramowe oferują najlepszą płaskość
Wymiary ikony na płótnie

Optymalna wielkość ekranu

Rozmiar ekranu zależy od odległości od miejsca siedzącego: podzielona przez dwa daje optymalną szerokość ekranu. Jeśli pomieszczenie na to pozwala: 2,5 m to dobra szerokość ekranu dla uzyskania wrażenia kina domowego.

Płótna z ikonami

Typ płótna

Piwnica z kinem domowym ma zwykle tę zaletę, że ma się ściany do pełnej dyspozycji i nie trzeba iść na kompromisy jak w salonie. Dlatego zalecany jest ekran ramowy, który zapewni najlepszy efekt projekcji.

Narzędzie do tworzenia ikon

Montaż

Projektory instaluje się na uchwycie sufitowym, natomiast ekran montuje się na ścianie. W przypadku zastosowania ekranu z napędem silnikowym lub manualnym możliwy jest również montaż sufitowy.

Wskazówka eksperta:

Jeśli pomieszczenie jest wystarczająco duże i pozwala na zainstalowanie ekranu przed nim, można rozważyć ekran z mikroperforacją. Przepuszcza on dźwięk przez tkaninę ekranu i nadaje głośnikowi centralnemu i głosom realistyczną pozycję dźwiękową. Po prostu zapytaj naszych ekspertów, chętnie Ci doradzą!
Denon-AV-Receiver-transparent

Dźwięczny sprzęt audio

 • Możliwość wyboru różnych systemów surround: 5.1, 7.1, 9.2 i wiele innych.
 • Odpowiednia wydajność dla wielkości pomieszczenia
 • Dolby Atmos, Auro 3D lub DTS:X
 • Systemy głośnikowe lub indywidualnie konfigurowane rozwiązania
Głośnik Icon

Liczba kanałów

Liczba kanałów determinuje liczbę głośników, a tym samym rodzaj systemu. Od klasycznego systemu surround 5.1 do systemu 9.2 z głośnikami efektowymi na suficie - wybór należy do Ciebie!

Ikona 3D

3D Sorround

W świecie audio wybór technologii 3D surround znacznie się powiększył. Możesz wybierać pomiędzy amplitunerami AV z Dolby Atmos, Auro 3D lub DTS:X. Chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiednie kombinacje głośników.

Ikona 2 biegi

Zestaw głośnikowy lub poszczególne elementy

W zależności od wielkości pomieszczenia, możliwości instalacji i Państwa wymagań co do jakości dźwięku, oferujemy Państwu wstępnie skonfigurowane systemy głośnikowe oraz pojedyncze głośniki. Chętnie doradzimy Państwu w kwestii kompozycji pożądanego systemu i znajdziemy odpowiednią kombinację głośników surround, głośników centralnych i subwooferów dla Państwa i Państwa sali kina domowego.

Wskazówka eksperta:

W zależności od oporu (ohm), moc na kanał określona dla amplitunera AV może być w pełni lub tylko częściowo dostępna. Dlatego w większych pomieszczeniach należy upewnić się, że na każdy kanał przypada wystarczająca ilość watów, aby w razie potrzeby móc wywołać odpowiednie rezerwy mocy.

Nasze projektory do kina domowego - Highlight

Tobias Berg i Oliver Stenzel - osoby kontaktowe w dziale zakupów i sprzedaży - piszą na szybie

Czy masz jeszcze inne pytania?

Chętnie doradzimy Ci również osobiście - czekamy na Twój telefon lub e-mail! Jeśli wolisz, abyśmy oddzwonili do Ciebie bezpłatnie, po prostu zostaw nam teraz swoje dane kontaktowe.